Autor Tema: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!  (Pročitano 54615 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bulatović Predrag

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Berane
  • Poruke: 136
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: CG Berane-650
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #105 poslato: Oktobar 27, 2012, 21:44:04 »
Doko hteo sam pitati posle ove dali ce poceti ponovo Skola  pcelarstva.

Na mreži Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #106 poslato: Oktobar 27, 2012, 23:22:35 »
Videćemo Peđa, ako bude zainteresovanih?
Ali moguće je da ide i napredna škola pčelrstva...
Mleč, matice, perga...

Van mreže Mihajlović Verica

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Okt 2011
  • Starost: 59
  • Poruke: 4327
  • Pol: Žena
  • Čuvaj se bijesa strpljivog čovjeka. – Džon Driden
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Doljevac n.v 195m; DB-50kom; pč.staž 20god
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #107 poslato: Oktobar 28, 2012, 01:19:10 »
Videćemo Peđa, ako bude zainteresovanih?
Ali moguće je da ide i napredna škola pčelrstva...
Mleč, matice, perga...

Ja se nadam da će se sa školom nastaviti.
Napredno pčelarenje ima perspektivu. U ovoj privrednoj grani ima dosta  proizvoda .  Ne treba da se ostane samo na "hobi" pčelarenju jer će nas vrlo brzo pregaziti vreme , zato što je ovo prilično "skup sport"koji zahteva dosta znanja i  ulaganja .

Van mreže Milošević Marija

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Sep 2013
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Starost: 37
  • Poruke: 2
  • Pol: Žena
  • Budi promena koju zelis da vidis u svetu
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Grocka, Brestovik 178,72m
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #108 poslato: Septembar 28, 2013, 21:32:28 »
Evo ja dodjoh kao skolarac na ovaj sajt. Znam sta je pcela i znam sta je med u tegli. Toliko  :) pre par dana nakon dugog razmisljanja smo moj suprug i ja odlucili da nabavimo pcele, postavimo vocnjak... Eto ja bih da pitam gomilu pitanja koja verovatno nikome nebi ni pala na pamet da o tome pisu kao sto je recimo kako se uopste koristi vrcaljka za med? Da li je pogaca za pcele ista ona pogaca za ljude??? cemu sluze dimilice, da li skode pcelama i dali su obavezne?  Ja vam mogu posluziti kao primer kako od potpunog neznalca u ovoj oblasti stvoriti pcelara... vi usaglasite misljenja, ja uspem da odrzim svoj pcelinjak a buduci ucenici imaju skolu i primere foto i video zapise kako to izgleda od samog pocetka pa dok se ne razvije u zeljeni oblik. Mislim da daleke diskusije nas pocetnike mnogo zbunjuju i udaljavaju od informacija koje su nam potrebne. Najbolje je da svako kaze licno iskustvo i da niko na to ne stavlja repliku. Buduci pcelari ce i tako i tako sami odluciti kojom ce tehnikom radiiti a iz ovih par dana googlanja sam shvatila da ima mnoooogooo tehnika i razlika od pcelara do pcelara i svaka ima mane i prednosti.  Eto mi odlucili da pokusamo, u svakom slucaju ostajem na forumu i gnjavicu vas pitanjima :) iskoristite ili nemojte... Prvo pitanje: Sta da kupim  i  kada da kupim to sto mi je potrebno? :D
Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje

Van mreže Jovanović Miroslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Šarbane Ub
  • Starost: 59
  • Poruke: 649
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Ub, Šarbane 120 metara
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #109 poslato: Septembar 28, 2013, 21:43:53 »
Draga koleginice ja bih vam za početak preporučio da nabavite što više knjiga iz oblasti pčelarstva. Kad to lepo proučite nejasnoće i nedoumice ćete rešiti pitanjima na forumu. Poz i svako dobro u budućem radu.

Van mreže Mihajlović Verica

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Okt 2011
  • Starost: 59
  • Poruke: 4327
  • Pol: Žena
  • Čuvaj se bijesa strpljivog čovjeka. – Džon Driden
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Doljevac n.v 195m; DB-50kom; pč.staž 20god
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #110 poslato: Septembar 28, 2013, 21:54:03 »
Dobro došla Marija , srdačan pozdrav i srećan početak. Evo jedne zanimljive priče ..pročitaj je za početak...
http://brdsko-planinskopcelarenje.com/forum/index.php?topic=1621.msg26149#msg26149
A onda prelistaj ovu temu :
http://brdsko-planinskopcelarenje.com/forum/index.php?topic=1676.0
( meni se ova dopada Praktično pčelarstvo – Vojan Todorović, Dušan Todorović)
Srećno  :)
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2013, 22:02:11 od strane Mihajlović Verica »

Van mreže Milošević Marija

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Sep 2013
  • Lokacija: Grocka, Brestovik
  • Starost: 37
  • Poruke: 2
  • Pol: Žena
  • Budi promena koju zelis da vidis u svetu
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Grocka, Brestovik 178,72m
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #111 poslato: Septembar 28, 2013, 22:45:26 »
heheh procitala sam pricu i  shvatila da uloga pcelara vise lezi meni nego muzu i ako je on taj koji to zeli za svoju aktivnost... no videcemo, njega priroda voli. sada cu da se bacim na citanje teme ali prvo sam zelela da se zahvalim na brzim odgovorima i da odgovorim. literatura jeste veoma korisna stvar no ipak nisam obozavalac. kao i 90% danasnjih ljudi trazim brze odgovore na internetu...  s obzirom da se prica o skoli... pa eto ja zelim da ucim od vas a ne iz knjiga... sigurna sam da ce mnogi poput Verice sitnim koracima voditi ka velikom putu. jos jednom hvala na brzom odgovoru
Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost. A klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje

Van mreže Janković Radoslav

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Mar 2013
  • Lokacija: Rogatica
  • Starost: 46
  • Poruke: 762
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Rogatica, Kovanj, 600 m / 1000 m
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #112 poslato: Septembar 28, 2013, 22:48:43 »
Kolegice da vas ispravim ne vojen nego VOJIN TODOROVIĆ ja imam njegovu knjigu praktično pčelarstvo iz 1976g i to je moja prva knjiga o pčelama i najbolja

Van mreže Пејчић Владимир

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Apr 2013
  • Lokacija: Житорађа
  • Starost: 59
  • Poruke: 1118
  • Pol: Muškarac
  • Kada bismo bili kao pcele , bili bismo bolji ljudi
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Доње Црнатово, 400 м
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #113 poslato: Septembar 28, 2013, 23:01:55 »
Колегинице,Марија, професор Зечевић ће вам омогућити да похађате школу пчеларства. Верујем ништа лепше.

Књига Воје Тодоровића је за мене била буквар  о  пчеларству , после је следила сва остала надоградња и она траје и данас
и трајаће док сам жив. Пчеларство је прво љубав  а кад човек то има  све остало је надградња и  то врло пријатна.
Поздрав од  Владе. :)
vlada

Van mreže Mihajlović Verica

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Okt 2011
  • Starost: 59
  • Poruke: 4327
  • Pol: Žena
  • Čuvaj se bijesa strpljivog čovjeka. – Džon Driden
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Doljevac n.v 195m; DB-50kom; pč.staž 20god
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #114 poslato: Septembar 29, 2013, 00:11:06 »
heheh procitala sam pricu i  shvatila da uloga pcelara vise lezi meni nego muzu i ako je on taj koji to zeli
Samo strpljivo i  polako, pčelar nije onaj kome je rečeno  nego kome je suđeno  :D ;)


Van mreže Stevanović Saša-Stefo

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Mar 2014
  • Lokacija: Kraljevo
  • Starost: 53
  • Poruke: 567
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kraljevo, Vrdila 200
  • Tip košnice: DB-10
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #115 poslato: April 27, 2014, 12:03:01 »
Nedavno sam se prijavio u na ovaj forum a danas prvi put i video ovu temu o skoli pcelarstva pa me zanima u kakvom je trenutnom statusu ova skola ,da li je uspesno zavrsila prva generacija djaka i da li imate nameru ponovnog aktiviranja ove teme(skole)za nas koji smo se kasnije ovde prijavili.Verujem da bi sledeca skolska godina imala vise djaka s obzirom da se i samo clanstvo prosirilo.Pozdrav

Van mreže Obradović Miloš

  • ono sto je u jednom vremenu istina u drugom je zabluda
  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2013
  • Lokacija: Selo Kaševar, Opstina Blace
  • Starost: 34
  • Poruke: 538
  • Pol: Muškarac
  • ljudi dok poucavaju druge i sami uce
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Obronci Kopaonika,Selo Kaševar 700 m/nv Opstina Blace
Odg: RAZGOVOR O OTVARANJU ŠKOLE PČELARSTVA!
« Odgovor #116 poslato: April 27, 2014, 14:02:59 »
Sasa skola je i dalje aktivna tj tekstovi koji su pisani i dalje stoje na forumu i svaki buduci djak treba samo da zatrazi od gospodina Zecevica da ga upise u skolu pcelarstva i samim tim tekstovi skole pcelarstva ce mu biti dostupni, skola nije zavrsena ceka se da se nastavi predavanje o naprednom pcelarenju gde ce biti opisani radovi prilikom proizvodnje i drugih proizvoda koje nam pcele nude, a ja se iskreno nadam da ce biti  u buducnosti organizovani i skupovi clanova ovog foruma na kojima cemo se mi djaci upoznati sa nasim profesorima i drugim velikim clanovima...unapred se radujem ponovnom otvaranju skole tj njenom nastavku sa radom