Autor Tema: DRUŽENJE PČELARA U BARIČU I OBRENOVCU  (Pročitano 490 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
DRUŽENJE PČELARA U BARIČU I OBRENOVCU
« poslato: Novembar 13, 2021, 11:11:40 »
Moj boravak u Beogrdau iskoristio sam da se sretnem sa kolegama i razmenimo mišljenja jer je to u pčelarstvu uvek jako korisno!
Na veliku žalost ova pandemija nas je itekako udaljila jedne od drugih pa smo se skoro otuđili!?
Sećam se brojnih poseta mom domu i pčelinjacima na Zlataru, ali sada...!
------------------------------------------------------------------------------------------
Evo jedne kratke priče vezano za našeg novog člana iz Bariča?
Naime, ušao sam u Obrenovcu u pčelarsku radnju Jeverica gde radi jedna moja zemljakinja (iz Rožaja g-đa Halida Kalač), i pri ulazu
nazavo sam dobar dan a u tom trenutku momak koji je kupovao nešto pogledao me je i rekao "pozdrav sa Zlatara" i dodado
da li je moguće?
Radi se o Marku Petkoviću iz Bariča, mlađanom pčelaru koji prati moje video klipove dugi niz godina pa me je tog trenutka prepoznao!
Iskreno, iznenadio sam se ali bilo mi je drago pa smo se u popodnevnim satima družili kod njega na pčelinjaku gde sam snimio
jedan video materijal koji ću postaviti uskoro na moj Youtube kanal!
Marko je sada član našeg foruma!

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: DRUŽENJE PČELARA U BARIČU I OBRENOVCU
« Odgovor #1 poslato: Novembar 13, 2021, 11:25:40 »
Jedno prijateljsko druženje u Obrenovcu narednog dana bilo je sa kolegama Draganom Beljince i učom Životom Popovićem kod Živote
u pčelarskoj radionici. Marko me je upoznao sa starim pčelarom Životom a Dragan Beljinac je kolega sa kojim sam još 2004-2006 bio član IO SPOS.
Drgan je dolazio kod mene na Zlatar a i ja sam bio kod njega u Drenu sa pčelama!

Tada sam svraćao kod starog poznanika u Grabovac, sada već počivšeg Jove Kantara koji mi je poklonio skoro sve što je pisao o pčelama!
Jovo je imao (a i pisani trag ostavio), predloge između ostalih i za moju kandidaturu za predsednika SPOS.

Dugo smo sedeli, evocirali Dragan i ja sećanja na rad u IO a sa Životom je bilo pravo uživanje družiti se jer je od velikog, pedagoškog, pčelarskog a Bogami i majstorkog iskustva.
Iskreno, jako puno mi je značilo ovo druženje koje Marko ovekoveči sa ovim slikama.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: DRUŽENJE PČELARA U BARIČU I OBRENOVCU
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2021, 11:31:55 »
Narednog dana još jedan izuzetno koristan događaj za mene!
Naš član foruma Zdravko Simić (koga sam prviput sreo), upriličio je druženje sa Bracom Antićem, profesionalnim pčelarom iz Obrenovca
kada smo proveli više sati u restoranu na Savi u vrlo, vrlo sadržajnim razgovorima.
Iskustvo Bracino je za svaku pohvalu a ni Zdravko ne izostaje u znanju pčelarskom.
Piće, riblja čorbica i dr. začnili su ovaj kišni dan u Obrenovcu!
Hvala Zdravku i kolegi Bracu a dogovor je da se, ako zdravlja bude, ponovo u martu sretnemo na istom mestu ali i na pčelinjacima!

Na kraju moram konstatovati, svako ovo druženje nosilo je rizik zaražavanja ali eto Gospod je pomogao da ipak sve bude u redu.

Van mreže Simić Zdravko

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Okt 2021
  • Lokacija: Obrenovac
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Umka oko 50m
  • Tip košnice: LR FR
Odg: DRUŽENJE PČELARA U BARIČU I OBRENOVCU
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2021, 13:03:54 »
Hvala na lepim recima, bilo mi je zadovoljstvo da se druzim sa urednikom naseg foruma,da u vrlo sadrzajnim razgovorima razmenimo misljenja i iskustva o vise tema iz pcelarstva i zivota uopste.Nadam se da ce ovo cudo od korone proci do proleca ,pa da seponovo cesce druzimo .
Veliki pozdrav zaDoku i sve clanove foruma.