Autor Tema: APITERAPIJA I PARKINSONOVA BOLEST  (Pročitano 812 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đorđević Z Milan

• Matica
  • Član na forumu od: Jan 2017
  • Starost: 38
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Selo Drenovci, Zaseok ORLOVICA, Opština Kosjerić, oko 750 m/nv
  • Tip košnice: LR telo (plodište) + polunastavci 155mm (medišta)
APITERAPIJA I PARKINSONOVA BOLEST
« poslato: Februar 08, 2020, 03:42:04 »
Poštovane kolege, otvorio bih temu pod ovim naslovom sa ciljem da pomognem svom prijatelju, mladom čoveku koji boluje od ove teške bolesti.
O Parkinsonovoj bolesti se na internetu mogu naći razni članci, blog postovi i studije a ja sam se zapitao da li Apiterapija koja je disciplina u dinamičkom razvoju posebno u nas poslednjih godina može ikako da pomogne, pa bar da se simptomi ovog zla suzbiju a kvalitet života obolelih popravi? O apiterapiji Parkinsonove bolesti nisam pronašao ništa konkretno pa iz tog razloga molim sve drage kolege da ukoliko nešto znaju o navedenoj temi da nesebično pišu.

Takođe, voleo bih da se u temu uključi i cenjeni prof. dr Miloljub Šolajić koji će sigurno imati nešto da kaže o ovome a njegova reč i saveti će mi mnogo značiti da bih mogao svog prijatelja uputiti eventualno i u ove mogućnosti - u apiterapiju protiv Parkinsona.

Unapred hvala svima koji se u temu uključe i doprinesu novim saznanjima na ovu nimalo veselu temu ali koja može koristiti i mom prijatelju a i mnogim drugim ljudima koji se suočavaju sa navedenim problemom.

Srdačan pozdrav svim poštovanim kolegama pčelarima.
Ne postoji ništa tako praktično kao dobra teorija.

Kurt Lewin

Van mreže Šolajić Miloljub

• Larva
  • Član na forumu od: Apr 2012
  • Starost: 69
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Arilje Brekovo 830 m
Odg: APITERAPIJA I PARKINSONOVA BOLEST
« Odgovor #1 poslato: Mart 03, 2020, 20:49:11 »
Milane najpre u postu da ispraviš nisam doktor (iako moje Brekovo ima doktora za ribu R.M. i doktora za Policiju O.S. i još doktora i prof.). Malo zabrinjava otkud ovo obolenje kod mlađeg ti drugara, da nije povezano sa zavisnošću i kakve su genetske predispozicije. Lekar koji je dao dijagnozu prepisao je i odgovarajuću terapiju. Dopamin postoji u pčelinjem otrovu koji pospešuje razmenu informacija u mozgu i može usporiti progresivno odumiranje neurona. Ako se uzme da je obolenje posledica hiperaktivnosti u određenim periodima života da je lečenje teško i neizvesno uz konsultacije sa lekarom mogu se koristiti inekcije Apitoksin 0,1 mg ili direktni ubodi  pod uslovom da nije alergičan na pčelinji otrov.
Koliko se sećam i majka ti je pre izvesnog vremena imala orijent. problema nemam informaciju kako se to sve završilo pošto se retko pojavljujem na Forumu. S poštovanjem i pozdrav.

Van mreže Đorđević Z Milan

• Matica
  • Član na forumu od: Jan 2017
  • Starost: 38
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Selo Drenovci, Zaseok ORLOVICA, Opština Kosjerić, oko 750 m/nv
  • Tip košnice: LR telo (plodište) + polunastavci 155mm (medišta)
Odg: APITERAPIJA I PARKINSONOVA BOLEST
« Odgovor #2 poslato: Mart 03, 2020, 22:03:43 »
Hvala prof. Šolajiću na javljanju, želim prvo da Vas pozdravim, drago mi je da ste na forumu.
Na žalost kod majke se sve brzo odigralo, bio je tumor na mozgu i nije bilo spasa, umrla je pre 2 godine.

Moj prijatelj je u ranim 40tim godinama, nemam pojma otkud to, na žalost neke detalje ne mogu da pitam u ovom trenutku. Kada budem saznao više detalja, pisaću o tome. Dobro je da apiterapija može da pomogne svakako, ovo što rekoste, ohrabrujuće je. Moj prijatelj nije alergičan na ubod pčele i rado ću ga povesti na pčelinjak.

Srdačan pozdrav za Vas!
Ne postoji ništa tako praktično kao dobra teorija.

Kurt Lewin