Autor Tema: TRADICIONALNA IZLOŽBA U PETROVCU NA MLAVI  (Pročitano 907 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
TRADICIONALNA IZLOŽBA U PETROVCU NA MLAVI
« poslato: Oktobar 04, 2019, 09:35:26 »
Dana 2. septembra 2019. godine održana je tradicionalna izložba opreme i pčelinjih proizvoda u Petrovcu na Mlavi!
Kao i mnogo puta do sada poziv sam dobio od mog dragog prijatelja, predsednika UP "Mlava"  Dragiše Jovića.

Sa zadovoljstvom sam prihvatio i druženje poče još 26.08. kada sam u proputovanju za Bor i Slatinu bio njegov gost sa smeštajem i prelepom večerom u h. Zlatnik a još korisnijim razgovorom o pčelama!
Dragiša i njegova supruga Olivera su nas 27.08. pratili na putu za Bor i Slatinu gde sam održao predavanje na kome je po ko zna koji put i Dragiša prisustvovao!

Drugi septembar je dan za pozdrave, govore (dr Živadinović, Dragiša Jović...) i obilazak izložbe kao i razgovorima sa izlagačima gde se više zadržah pored štandova Mlavskih pčelara, Dobrice Đorđevića i Mome Trailovića kao i opremaša Miće Pećinara iz Arilja.

Istog dana saslušasmo vrlo, vrlo poučno predavanje dr Iliana Gečeva iz Sofije o nozemi, tom tihom ubici pčela, naučismo nešto novo što do sada nismo znali i hvala Doktoru na divnom predavanju!

Druženje u poznatom retsoranu uz muziku i ukusnu hranu a još hladnije piće otvori mnogima dušu i razgali srce!

Ne mogu a da posebno ne ukažem poštovanje mom dragom kolegi i prijatelju, prof. književnosti ovdašnje Gimnazije i pčelaru,  Miši Stojanoviću koji je mojoj supruzi Borki i meni darivao vrlo lepe poklone!
Miša je odličan pčelar, odličan pedagog a još bolji čovek i njegovo mišenje uvek za mene zlata vredi!
Hvala prof. Miši na pažnji i divnom druženju.

Drugi dan tj. 03.09. sa ekipom iz Bugarske obišli smo tri pčelara i njihove pčelinjake, Mirka Stoićevića u Petrovacu kao i Srba Belića i Dobrice Đorđevića u Lopušniku!
Dr Ilian je nakupio puno uzoraka za analize koje će uraditi u Sofiji na Institutu a svugde nas dočekaše lepo a bosebno dobri domaćini bejahu Dobrica Đorđević sa suprugom Milenom!

Zajednički ručak sa kolegama iz Bugarske i domaćinima je označio kraj druženja u Petrovcu na Mlavi.

Koristim priliku da napišem na našem forumu da sva druženja nisu samo zarad jela i pića već sklapanja brojnih prijateljstava a posebno puno, puno novih pčelarskih iskustava i znanja jer se uglavnom iskustva iz tehnike rada sa pčelama razmenjuju među kolegama!
To je neizbežno i zato se rado odazivam pozivima kolega!
Tako i ovo druženje u Petrovcu meni donese ponešto novo što do sada nisam znao!

Hvala veliko Dragiši i njegovoj supruzi Oliveri na svoj pažnji koju su meni i mojoj Borki ukazali a Dragiši i Udruženju "Mlava" posebno hvala na dodeljenoj mi POVELJI.

Ko ima strpljenja i voli može sve ovo propratiti kroz priložene slajdove!

Pozdrav Kolegama!



Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: TRADICIONALNA IZLOŽBA U PETROVCU NA MLAVI
« Odgovor #1 poslato: Januar 10, 2020, 07:19:57 »
Evo i jednog video zapisa sa druženja u Petrovcu na Mlavi!
Složio sam slajdove i kraći video zapis pa ko voli neka pogleda, kratko traje a meni puno znači kao "lutalici" ranijih godina veoma puno a sada ređe ali sve će se ovo pamtiti do kraja života!
zašto....jer je pčelarsko, uvek srdačno i kolegijalno.

Pozdrav Kolegama!