Autor Tema: STEVO GALIĆ  (Pročitano 13845 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jusić Esad

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Avg 2012
  • Poruke: 421
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #15 poslato: Novembar 20, 2012, 22:51:24 »
Rade,
ovu temu si trebao vezati (ili da je prebacim), tamo gde je sve o Stevi Galiću!
Inače, ti pišeš o promociji filma ali ga mi ovde ne možemo videti, tako da je to, osim suve informacije malo korisno
za članove ovog Foruma!?
Naravno i ja sam mogao da budem sebičan i obradim film tako da se u istom formatu (kao i taj vaš), prodaje
i da ga krijem kao zmija noge?
Ej, ljudi moji, sve se komercijalizovalo, pa i plemenito pčelarstvo!!!


Đoko, s jedne strane si potpuno upravu, ali s druge nisi. Cijenim tvoje neskriveno iskazivanje znanja, ali nismo svi isti. Nemam ništa protiv što je sa Stevom tako kako je navedeno. Znaš, ja sam ipak najrahatniji kad kupim, platim i više nisam ničim obavezan ni prema kome. Tako sam kupio dosta DVD-ova (i Stevin) u ovdašnjoj poljoprivrednoj zadruzi, kao što ću kupiti i ovaj spomenuti ako se pojavi. Zato mi je važna Radina informacija o tom Stevinom novitetu. Meni nije ni skupo ni krivo platiti tuđu pamet i dostignuća.

Pozdrav, svako dobro!

Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #16 poslato: Mart 22, 2017, 02:06:59 »
Стево Галић, великан пчеларства са ових простора, рођен је на данашњи дан 1926.г. на Младенце 22. марта у Босанском Грахову у породици где се стотину година непрекидно пчеларило.

Имао сам част, задовољство и огромну привилегију да се више од 20 година интензивно дружим са Чика Стевом.

Обзиром да од 25. маја 2013.г. није више међу нама, данас ћу посетити његову вечну кућу.



 
“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #17 poslato: Mart 22, 2017, 22:54:11 »
Данас ћу посетити његову вечну кућу.

На његов рођендан, данас 22.3.2017.г. испунио сам своју људску и пчеларску дужност, а Домаћину овог Форума
сам се јавио мобилним телефоном са тог места.
“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Đorđević Z Milan

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Jan 2017
  • Lokacija: Valjevo
  • Starost: 40
  • Poruke: 812
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Selo Drenovci, Zaseok ORLOVICA, Opština Kosjerić, oko 750 m/nv
  • Tip košnice: LR telo (plodište) + polunastavci 155mm (medišta)
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #18 poslato: Mart 22, 2017, 23:00:04 »
Данас ћу посетити његову вечну кућу.

На његов рођендан, данас 22.3.2017.г. испунио сам своју људску и пчеларску дужност, а Домаћину овог Форума
сам се јавио мобилним телефоном са тог места.

Zaista plemenito od Vas, Rade. Čovek je bio velikan srpskog pčelarstva. Odgledao sam jedan intervju sa njim na youtubu u čijem sklopu je objasnio svoju tehnologiju proizvodnje matične mleči.
Ne postoji ništa tako praktično kao dobra teorija.

Kurt Lewin

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #19 poslato: Mart 23, 2017, 08:07:00 »
Milane,  nisi uopšte morao da ideš na Youtube jer ovde u ovoj temu na prvoj strani su dva filma moj i Dačov o pokojnom Stevi!
Bio je to moj veliki prijatelj koga sam poštovao a sa kojim sam vrlo četo komunicirao a oslovljavali smo se ja njega sa mladiću a on mene da čiča!
Tako bi me često zvao i mojoj pokojnoj supruzi bi rekao: "je li čiča tu negde..."
Steva ću se sećati do kraja života!
Bravo Rade jer znam da te je vrlo voleo.
Neka mu dragi Bog podari Rajsko anselje i neka počiva u miru!
Amin Bože!

Van mreže Đorđević Z Milan

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Jan 2017
  • Lokacija: Valjevo
  • Starost: 40
  • Poruke: 812
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Selo Drenovci, Zaseok ORLOVICA, Opština Kosjerić, oko 750 m/nv
  • Tip košnice: LR telo (plodište) + polunastavci 155mm (medišta)
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #20 poslato: Mart 23, 2017, 14:21:22 »
Da, profesore, nisam uopšte video. To su ti snimci koje sam svojevremeno gledao. Na našem forumu sve imamo na jednom mestu. :)
Ne postoji ništa tako praktično kao dobra teorija.

Kurt Lewin

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #21 poslato: Mart 27, 2019, 10:35:48 »
Juče mi je naš kolega Rade Šumadinac poslao jednu sličicu koju mje načinio na mom predavanju u Kraljevu još 2011. godine!
Tada je Rade došao sa pokojnim Stevom Galićem, Momom Milojevićem i Markom Kovačevićem da slušaju predavanje!
Jako sam se tada obradovao jer sam sa Stevom bio veliki prijatelj i skoro svaki dan smo se čuli telefonom!
Ali život ide svojim tokom i tu nema popravki!
Hvala mom prijatelju Šumadincu na pošiljci i evi ispunjavam njegov zahtev istu fotku javno objavljujem!

Pozdrav Kolegama

Van mreže Stevanović Saša-Stefo

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Mar 2014
  • Lokacija: Kraljevo
  • Starost: 53
  • Poruke: 567
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kraljevo, Vrdila 200
  • Tip košnice: DB-10
Odg: STEVO GALIĆ
« Odgovor #22 poslato: Mart 27, 2019, 17:07:08 »
Gledao sam snimak na YouTube sakupljanje maticne mleci Steva Galica.Jako interesantan i poucan snimak .Prikazan je I Galicev kalup za maticnjake.Vidi se da je veliki strucnjak u pcelarstvu.