Autor Tema: Preminuo dr prof Desimir Jevtić  (Pročitano 1890 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
Preminuo dr prof Desimir Jevtić
« poslato: Oktobar 14, 2017, 08:21:17 »


Преминуо проф др Десимир  Јевтић
                   (1938-2017)


Јуче је у Београду, после кратке и тешке болести, преминуо професор доктор,   Десимир Деско Јевтић.

После завршеног Факултета машинства, ради у развојном Институту, а убрзо постаје и генереални директор „14.октобра“ у Крушевцу, са око 10.000 запослених, завршава постдипломске студије машинства, постаје доктор наука и власт у њему препознаје веома успешног стручњака и политичара, па 1986.године постаје председник Извршног већа – Владе Србије.
Био је  Амбасадор у Румунији и професор Машинског факултета.
Али све то није га спречило да не оснује и свој пчелињак који је бројао до око 200 пчелињих друштава.  Сваки слободан тренутак, било из Крушевца, а потом из Београда, није га спречавало да оде у свој Опарић код Рековца  и ради код пчела.
И ове године, већи део, је провео у Опарићу где му се и сада налази пчелињак.
Написао је неколико пчеларских књига од којих је најпознатија о воску.
Био је активни члан Друштва пчелара  Београд и СПОС-а.
Бавио се сликарством и вајарством.
Биће сахрањен у Београду.

“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото његовог живота.

Нека почива у миру.


                                                                                       Раде Костадиновић
 
“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
Odg: Preminuo dr prof Desimir Jevtić
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 15, 2017, 14:46:05 »
Imao sam čast i veliku privilegiju da se poslednjih desetak godina intenzivno družim sa Deskom, kako smo ga mi njegovi prijatelji zvali u njegovom Opariću, opština Rekovac.
Odličan slikar (ulje na platnu), vajar, pčelar, pisac pčelarskih i drugih knjiga (imam 3 na poklon od njega sa posvetom)...svestrana ličnost, a pre svega čovek iz naroda i za narod.

"Umetnost življenja je kad čovek nadje sklad izmedju želja i mogućnosti" je njegova misao i moto života.

Na ovoj fotografiji je Desko pored prve košnice koju je  doneo 8.5.1976.g. kao slavski poklon  svom bratu Tomi, ocu Dragana i Milana Jevtića.
Imao sam čast da to slikam prošle godine 8. maja baš na 40-to godišnjicu tog dogadjaja.





“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Stevanović Rade

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Dec 2012
  • Lokacija: Apatin
  • Starost: 59
  • Poruke: 234
  • Pol: Muškarac
  • Član DP "Dunav" Apatin, SPOS-a i SPOV-a
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Apatin 85 m/nv
  • Tip košnice: LR - Farar
Odg: Preminuo dr prof Desimir Jevtić
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 15, 2017, 21:24:13 »
Neka mu je večna slava, porodici iskreno saučešće

Van mreže Sević Zoran

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Ljubovija - Sokolske planine (650 metara)
  • Starost: 56
  • Poruke: 310
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Ljuboviđa
Odg: Preminuo dr prof Desimir Jevtić
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 16, 2017, 23:07:08 »
Neka u miru počiva.