Autor Tema: Susret najboljih drugova iz JNA posle 40 god. zahvaljući pčelarstvu  (Pročitano 501 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Susret najboljih drugova iz JNA posle 40 god. zahvaljući pčelarstvu
« Odgovor #1 poslato: Decembar 09, 2021, 08:38:51 »
Svakačast Šumadinac, tekst je i za nedeljno izdanje novina a ne samo za Pčelar!
Priča je zaista prava a poenta naslova i samog zaključka teksta mnogo govori!
Eto dragi moj Šumadinac, uvek sam na svojim predavanjima za proteklih 17 godina govorio
da je bavljenje pčelama dvsotruka korist za čoveka: materijalna i duhovna - duševna.
Još jednom čestitam i pitam ZAŠTO nisi postavio zjedničku sliku jer to ide uz ovaj tekst?

Napomena:
Ja sam ovih dana u Obrenovcu i Umci tražio svoja dva druga iz voske ali oni na žalost više nisu među živima?
Od jednog Radovana u Umci, upoznao sam suprugu, brata i snajku a rekoše mi da je on umro na ulici od srca pre dveipo godine!
Kada ih idući put posetim rekoše pripremiće slike iz vojske koje supruga reče čuva.