Autor Tema: INHALACIJA - spavanje na kosnici  (Pročitano 14958 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Fehratovic Izet - Zoi

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Sep 2011
  • Lokacija: NOVI PAZAR
  • Starost: 45
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • MED NA MEDU RODI
    • ZLATNA DOLINA
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Novi Pazar - Zlatna dolina 550
INHALACIJA - spavanje na kosnici
« poslato: Novembar 01, 2011, 10:53:58 »
Vrlo interesantna ideja za one koji se bave seoskim turizmom da ponude gostima jedan ovakav vid usluge.


Van mreže Stevanović Sveto

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Užice
  • Poruke: 49
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Užice 450 m
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2011, 20:29:00 »
Dr Mladenov je u svojoj Apiterapiji preporučivao lečenje udisanjem mirisa iz košnice. I sami znate kako miriše u pčelinjaku kad ga pregledate, a tek kad se otvori košnica... Pozdrav.

Van mreže Cerić Dino

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Zenica
  • Starost: 53
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
    • http://medino.com.ba/
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zenica 533m
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2012, 22:17:50 »
http://www.weiss-natur-idee.de/bayvital/index.php
http://imkerlädle.de/bienenstocklufttherapie/
http://bieneninfo.blueblog.ch/20090821

Bio je i jedan dobar vido ali ga sada nemogu naći. Veoma je popularno u Njemačkoj tretiranje asthme i bronhitisa zrakom iz košnica. U videu čovjek kaže da prelazi 300km da dođe svaki 3 dan na terapiju i nije mu žao jer ima najbolje rezultate od svih terapija.
I ljude poslušaj i svoje pameti imaj

Van mreže Grujić L. Dragan

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Jul 2012
  • Lokacija: Leskovac
  • Starost: 54
  • Poruke: 119
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Okolina Leskovca 360 m NM
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 09, 2016, 09:51:34 »
bio je slovenacki video na forumu jos ga nisam nasao

Van mreže Pejčić Željko

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Apr 2015
  • Lokacija: Banja Luka
  • Starost: 51
  • Poruke: 296
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gornja Ostružnja, Doboj, 300m
  • Tip košnice: LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 09, 2016, 14:10:26 »
Uhhhhh što sam se zainteresovao za ovo.

Dragane svaka čast što oživi ovu temu!!!

Veliki pozdrav!

Van mreže Stojanovic Živoslav

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Palić-Subotica
  • Starost: 73
  • Poruke: 2295
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Palić, 111 m/nv
  • Tip košnice: LR i AŽ Namjesnik
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 09, 2016, 14:21:55 »
Uvažene kolege, znate li ono:
"jes ćito bolan na Drini ćupriju"?
A, on kaže: "Eeee ćito, ma odo bolan!"
E, tako sam i ja spavao na i pored košnica na lipovj paši na Fruškoj gori pre dosta godina.
Zaista je predivan osećaj, samo da postoji potpuna izolacija od pčela, a u protivnom naspavati se nećete!!!  ;)
Svaki pčelar ima više buba u glavi nego li u košnici. :)

Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 09, 2016, 16:10:31 »
Davno sam na jednom od nekoliko stotina odslušanih pčelarskih predavanja čuo:
"Na udaljenosti do 5o metara od pčelinjka sa preko 5o košnica imamo korist od mirisa iz košnica".

A tek koliko koristi imamo nad otvorenom košnicom, zahvaljujući infalacijama iz nje, pčelinjim ubodima (koje ne volimo, ali...)

Upravo je juče u Mariboru, Slovenija, bilo medjunarodno savetovanje o značaju pčelinjeg otrova u apiterapiji. 
“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Stojanovic Živoslav

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Palić-Subotica
  • Starost: 73
  • Poruke: 2295
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Palić, 111 m/nv
  • Tip košnice: LR i AŽ Namjesnik
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 09, 2016, 20:08:10 »
Rade,
izvini, ali promašio si temu!
Nije ovde reč u inhaliranju razno-raznih dobrih mirisa iz otvorenih košnica.
Ovde je reč o spavanju iznad zatvorenih košnica i delovanju nekog pozitivnog zračenja pčela na život čoveka.

Svaki pčelar ima više buba u glavi nego li u košnici. :)

Van mreže Pejčić Željko

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Apr 2015
  • Lokacija: Banja Luka
  • Starost: 51
  • Poruke: 296
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gornja Ostružnja, Doboj, 300m
  • Tip košnice: LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 10, 2016, 17:58:15 »
Žiko, kolege,

ako pažljivije pogledamo naslov teme mogli bismo zaključiti da i nije promašena tema. Ja ću se pridružiti kolegi Šumadincu pa i ja napisati koju riječ a što se tiče inhalatora pogledajte priloženu sliku, govori više od 1000 riječi.

Na nekih cca 10-tak kilometara od mog pčelinjaka nalazi se ljekovita banja. Uveliko razmišljam da ponudim apiterapiju koja bi bila idealan dodatak na wellness i banjsku terapiju. Ovo sve naravno u dogovoru sa turističkom organizacijom opštine i sa banjskim centrom.

Uz dobru organizaciju, organizovan prevoz i adekvatne međutermine  „api-wellness“ bi mogao postati pravi projekat koji podrazumjeva specijalni wellness-program na bazi pčelinjih proizvoda: masažu medom, apikozmetiku, inhalacije u tzv. api-komorama, apipunkturu kao i neke druge apiterapijske metode. Ovo podrazumijeva i različite relaksirajuće tehnike uključujući i spavanje na košnicama, direktnu prodaju pčelinjih proizvoda i sl.

Vjerovatno bih postao čuven maser samo sa određenu klijentelu :-)

Ako neko ima sličnog iskustva bilo bi dobro da piše, takođe, ukoliko postoji bilo kakva literatura bilo bi korisno da uputi na istu. Za ovo posebno molim kolege iz Slovenije jer je na ovom polju Slovenija daleko ispred ostalih ex Yu država.

Pozdrav

Van mreže Pavlović Radoslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2015
  • Lokacija: Kamnik-Slovenija
  • Starost: 65
  • Poruke: 555
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gozd nad Kamnikom 830 m/nv
  • Tip košnice: AŽ-NASTAVLJAČE 10S , LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 11, 2016, 12:59:43 »
Željko, to je prava stvar i tema u kojoj se može mnogo toga saznat.Ti si dobro napiso i podržavam te u tome.Ako imaš mogućnost i volju, da učiš i na taj način upoznaš područje apiterapije a  u blizini imaš banju za koju mislim da je Banja Kulaši  jer ti je pčelinjak u G.Ostružnji  onda samo  usmjeri svoje edukovanje u tom pravcu. Pošto područje apiterapije nije zakonsko uređeno u mnogim zemljama zato i nije tako razvijeno.( osim na Kubi gdje doktor napiše recept recimo za med ili propolis itd).U Sloveniji se pokušava u zadnjih nekoliko godina uradit korak više ali neznam kad će se to desit.Rade je već napiso, da je ovih dana tačnije 08.10.2016 u Mariboru bilo govora o apiterapiji, pa ću prenijet neke stvari samo na kratko. Nije slučajno, da se u Mariboru održavaju ovakva predavanja sa učešćem međunarodnih priznatih stručnjaka jer je u Mariboru živio i radio dr. Filip TERČ  roj.(1844-1917)On je već 1879 uspješno i masovno liječio neka reumatska obolenja i mnoga druga apiterapijom.Njegov rođendan 30 mart, je svetska pčelarska  organizacija Apimondia proglasila za svetski dan apiterapije i to vjerovatno nešto znači.Iz Maribora i okoline su neki pčelari aktivni na tom području apiturizma a jedan od njih je i Karl Vogrinčič ( evo i jedan od linkova a ima jih više  http://www.apiturizem.si/ponudniki/cebelarstvo-vogrincic/).U Sloveniji se može dobit kompletna oprema za inhaliranje  aerosola iz košnice.Postaviću link gdje se može vidjet uputstvo kako se to sve koristi i montira na košnicu a i cene  su napisane. Firma je iz Radovljice i zove se Medikol . 1.http://www.medikoel.com/inhalacija_aerosola_iz_panja.html?mode=show_item&item_id=142
2. http://www.medikoel.com/profesionalna_maska_z_enosmernim_ventilom_l.html?mode=show_item&item_id=284
3.Evo i jedan linkn iz arhiva RTV SLO u kome govori g. Vogrinčič ( ako neko bude šta razumeo) 
4.Dan apiterapije u Mariboru http://www.czs.si/objave_podrobno_czs/7758

Na simpozij u Mariboru su  pozvali kao goste i predavače  dr. Thomasa Glogerja in Miljena Bobića iz Njemačke. Dr. Thomas Gloger je kemik i pčelar, koji se bavi sa  apiterpijom, izrađuje Apialarnil, med, mešanice z medov, propolis, matični mleček, pčelinji otrov,radi masaže, istražuje,…......Prezentiro je proizvod  apilarnil i pčelinji otrov.Pošto je apilarnil nešto novo i možda će bit zanimljivo za pročitat a ja sam za to već čuo i mnogo prije pokušaću samo jedan deo prevest.Na linku  br. 4 imate slovensku verziju teksta.Ovo je samo dokaz, da u PZ nije ništa za bacanje samo je potrebno znanje i tehnologija a onda se sve može iskoristit.
Prevod:APILARNIL  dobijemo iz ličink(larve) trutova.Larve se oduzimaju  sedmi dan i odma se jih izcijedi.Izcijeđen sok  sadrži  cca 75 % vode i vrlo brzo se kvari.Sok je treba odma preradit ili duboko  zamrznit.Konzerviramo ga sa medom ( u razmerju 1:1), možemo dodat cvetni prah, ali ga liofiliziramo što zunači da u vakumu oduzmemo vodu.Sok sadrži cca 40 % bjelančevina  i aminokiselina, 25 % šećera, cca 25 % maščob, mineralne elemente(Ca, P, Zn, Mn, Fe, Cu, K, Mg), vitamine α,β caroten, B1, B2, B3, B6, E, holin, polifenole, matične celice, hormone, testosteron.Primjenjuje se u primjeru depresije, malaksalosti, hroničnih nevropatij,teškoće s pamćenjem, epilepsije, mokrenja u krevetu itd.
Neke stvari ćete  razumeti i na slovenačkom .Za mlađe kolege preporučujem, da za početek pročitaju knjigu lečenje pčelinjim proizvodima APITERAPIJA  dr.Stojmir Mladenov  i  inž.Milenko Radosavović .Znam, da sam negdje već na forumu pročitao nešto napisano oko ove knjige ali nemogu se sjetit u kojoj temi. Na temu apiterapije se organizuju   edukativna predavanja koja traju oko 70 sati i za to se dobije certifikat o stečenom znanju.Nije slučajno, da sam se ja odlučio ove godine počet sakupljat pčelinji otrov.Probao sam i nešto malo sam ga skupio ali sam dobio jedno novo iskustvo i sa time nastavljam sledeće godine .

Pozdrav svima



Van mreže Pejčić Željko

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Apr 2015
  • Lokacija: Banja Luka
  • Starost: 51
  • Poruke: 296
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gornja Ostružnja, Doboj, 300m
  • Tip košnice: LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 11, 2016, 13:27:19 »
Rado, a šta reći nakon tebe, hvala ti!

U pravu si, u pitanju je Banja Kulaši. 

Za jedan ovakav projekat potrebno je dosta finansijskih sredstava a ponajviše znanja i volje. Volje imam, ali znanja iz apimedicine i slobodnog vremena nemam a to se može učenjem i dobrom organizacijom postići.

Veliki pozdrav!

Van mreže Pavlović Radoslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2015
  • Lokacija: Kamnik-Slovenija
  • Starost: 65
  • Poruke: 555
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gozd nad Kamnikom 830 m/nv
  • Tip košnice: AŽ-NASTAVLJAČE 10S , LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2016, 15:07:05 »
Željko imamo vremena možda nešto i naučimo! Ima literature a ima i mnogo objavljenih korisnih predavanja i objavljenih na You Tube.Moram ti kazat, da i ja imam u blizini banju Terme Snovik i da vlasnik gradi pčelinjak, da bi mogao svojim gostima ponudit nešto novo što nemaju na drugom mjestu.Neznam još tačno šta će se sve nudit ali sam siguran, da ću sarađivat u nekom segmentu ponude.Za ovu temu sam pronašo nešto što mi je bilo interesantno.Meni se sviđa kako praktično priča i savjetuje  apiterapeutka Dr. Ljubinka Stojković  iz Niš-a. Pogledajte, može se mnogo naučit.



Pozdrav

Van mreže Pejčić Željko

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Apr 2015
  • Lokacija: Banja Luka
  • Starost: 51
  • Poruke: 296
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gornja Ostružnja, Doboj, 300m
  • Tip košnice: LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2016, 10:30:05 »
Rado,

odgledao sam snimak, ima dosta toga za čuti a i gospođa je harizmatična i interesantna. Jako dobro prezentuje znanje i ljubav prema pčelama.
Mislim da je jedan od ključnih uspjeha u ovom branši ne samo ponuda nego i odnos prema klijenteli. Pa ona je samo sa jednim pacijentom vadila razgovor cca 2 sata.
Iz iskustva znam da ako se više vremena posveti klijentu isti postaje familijaran i odmah ustanovi sa kojom sarađuje.

Stvarno ima dosta video snimak na YouTube po pitanju ove teme.

Veliki pozdrav

Van mreže Pejčić Željko

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Apr 2015
  • Lokacija: Banja Luka
  • Starost: 51
  • Poruke: 296
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gornja Ostružnja, Doboj, 300m
  • Tip košnice: LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 15, 2016, 10:35:22 »
Izvinjavam se ali poruku šaljem sa telefona i vidim da su pojedine riječi u prethodnom postu pogrešne,telefon po default postavi neku svoju riječ a ja napisao drugu.. Pozz

Van mreže Pavlović Radoslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2015
  • Lokacija: Kamnik-Slovenija
  • Starost: 65
  • Poruke: 555
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gozd nad Kamnikom 830 m/nv
  • Tip košnice: AŽ-NASTAVLJAČE 10S , LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #14 poslato: Jul 10, 2019, 22:30:45 »
Mislim, da je potrebno ovu temu ponovo pokrenut a istovremeno me zanima dali je ko od kolega na ovom području bilo šta uradijo.
Ove godine mi je uspelo napravit nešto za mene i moju porodicu.Razmišljam zašto mi je trebalo skoro tri pune decenije, da napravim košnicu koju ću koristit za apiterapiju.Ležanje na pčelama je nešto posebno a udisanje aerosola  iz košnice je samo dodana vrednost.Iz priloženih slika se ne vide svi detalji a ima jih nekoliko.Uz pomoć malih ventilatora od kompjutera koji izvlače vazduh iz košnice nije potrebna maska.Jednostavno se opustim i čitam knjigu a istovremeno udišem aerosol iz prostora koji nije veliki( 2 x 2 m). Najvažnije u sevmu ovom jeste slobodna gradnja saća bez SO, što nije nikakav problem.

Pozdrav iz Slovenije!