Autor Tema: ALTERNATIVNA MEDICINA  (Pročitano 24166 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bulatović Bogoljub

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2012
  • Lokacija: Kolašin
  • Starost: 53
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kolašin 960 m n.v
ALTERNATIVNA MEDICINA
« poslato: Mart 29, 2013, 14:57:11 »
Nadjok ovaj tekst,mozda nekome i pomogne.KOPIRAJTE OVO I ŠIRITE DALJE, NEKOME JE MOŽDA POTREBNO !!!

''Dobijem prije par dana od jedne osobe iz Sarajeva recept na bazi đumbira i meda i evo me među "normalnima" bez bolova. Žena je imala karcinom endokrinih žlijezda i bila je na aparatima 18 dana. Prošla je bez operacija i kemoterapije ... puca od zdravlja. Znam da ovo nije Grupa koja se bavi alternativnom medicinom ali ipak mi savjest nalaže da ovo podijelim svima koji imaju nekog kome je potrebna pomoć ..

Dva veća korijena đumbira se očiste i izribaju na najsitnije (može i električna sjeckalica) i pomiješa se s 1/2 kg domaćeg meda,

konzumirati ga 3-4 puta na dan.

Koristiti plastičnu,drvenu ili keramičku žličicu, nikako metalnu. Prvi efekti se osjećaju posle dva do tri dana ... ovo diže iz mrtvih !!''
Фотографија: KOPIRAJTE OVO I ŠIRITE DALJE, NEKOME JE MOŽDA POTREBNO !!! ''Dobijem prije par dana od jedne osobe iz Sarajeva recept na bazi đumbira i meda i evo me među "normalnima" bez bolova. Žena je imala karcinom endokrinih žlijezda i bila je na aparatima 18 dana. Prošla je bez operacija i kemoterapije ... puca od zdravlja. Znam da ovo nije Grupa koja se bavi alternativnom medicinom ali ipak mi savjest nalaže da ovo podijelim svima koji imaju nekog kome je potrebna pomoć .. Dva veća korijena đumbira se očiste i izribaju na najsitnije (može i električna sjeckalica) i pomiješa se s 1/2 kg domaćeg meda, konzumirati ga 3-4 puta na dan. Koristiti plastičnu,drvenu ili keramičku žličicu, nikako metalnu. Prvi efekti se osjećaju posle dva do tri dana ... ovo diže iz mrtvih !!''
« Poslednja izmena: Mart 29, 2013, 15:03:02 od strane Bulatović Bogoljub »

Van mreže Bulatović Bogoljub

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2012
  • Lokacija: Kolašin
  • Starost: 53
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kolašin 960 m n.v
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2013, 22:07:37 »
 Med i cimet

Van mreže Bulatović Bogoljub

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2012
  • Lokacija: Kolašin
  • Starost: 53
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kolašin 960 m n.v
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #2 poslato: Mart 30, 2013, 19:20:20 »
Prirodan lijek - Med i orah

Orah u kombinaciji sa medom predstavlja izuzetan prirodni lijek čija se ljekovitost ne može uporediti niti sa najmoćnijim farmaceuskim preparatima. Kombinacija meda i oraha našem organizmu osigurava sve neophodne vitamine, mineralne materije, bjelančevine, masti, ugljikohidrate te još mnogo toga.

PRIRODNI LIJEK ZA ANEMIJU na bazi meda i oraha – Pripremiti smjesu od pola kilograma meda i pola kilograma mljevenih oraha i soka od jednog limuna. Sve zajedno dobro izmiješati te pripravak uzimati 3 puta dnevno po jednu kašiku. Med sa orahom je dobar za oporavak iscrpljenih i anemičnih osoba.

VISOK KRVNI PRITISAK - Kod problema sa visokim krvnim pritiskom preporučuje se svakodnevno uzimanje 100 grama oraha i iste količine meda u periodu od 45 dana.

GLAVOBOLJE – ne samo da je jako ukusna slastica med u kombinaciji s orasima, već zaista dokazano i pomaže kod problema sa glavoboljom i nesanicom.

ČIR NA ŽELUCU – kod problema sa čirom potrebno je pripremiti orahovo mlijeko sa medom. Priprema je vrlo jednostavna; 20 grama mljevenih oraha pomješa se sa vrelom vodom, dobro promućka i procijedi. U mlijeko dodati 2 kašike meda i uzimati pola sata prije svakog jela 2-3 kašike.

PROTIV IMPOTENCIJE pomaže od davnina oproban recept: mljeveni orah pomiješan sa medom u istoj proporciji. Uzimaju se dvije kašike dva-tri puta na dan, pola sata posle jela. Da bi se postigli željeni efekti kura treba da traje najmanje od 20 do 30 dana.

KOD ANEMIJE - Pripremiti smijesu od pola kilograma livadskog meda, pola kilograma mljevenih oraha i jednog limuna. Sve se dobro izmješa i uzima svaka tri do četiri sata. Smijesa je veoma dobra za oporavak anemičnih i iscrpljenih osoba.

ZA LIJEČENJE HIPERTENZIJE i nedostatka gvožđa – anemije, treba svakodnevno uzimati 100 grama oraha sa istom količinom meda, najmanje 45 dana. Med i orasi su veoma dijelotvorni i kod ishemije srca. Kašika meda sa tri-četiri oraha ne samo da je izvanredan delikates, već i sredstvo protiv glavobolje, nesanice, skleroze. Ista doza dovoljna je da se zaštitimo od povećane radijacije, tvrdi poznati američki lekar D. Gejl

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #3 poslato: Mart 31, 2013, 08:36:33 »
Kolega Bole,
ne za ime Boga, podmladićeš nas starije...Dedu, mene, Pecu...sa ovim receptima!?
Juče u putu za Tutin slušam radio Beograd i gernetologe (naučnike), koji uskoro predviđaju produženje ljudskog veka na 150 godina!
Kako li će to izgledati, mili Bože?

Van mreže Bulatović Bogoljub

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2012
  • Lokacija: Kolašin
  • Starost: 53
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kolašin 960 m n.v
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #4 poslato: Mart 31, 2013, 11:25:40 »
  Neka,tako i treba,da ste Vi nama zivi i zdravi jos dugi niz godina! :)

Van mreže Jovanović Slavica

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Feb 2013
  • Lokacija: Trstenik
  • Starost: 40
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Trstenik 250m
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #5 poslato: April 04, 2013, 12:00:48 »
Med i cimet
Ja sam posle prezivljene eksplozije u stanu dozivela ostecenje sluha,kao i opekotine ...pored neophodne medicinske nege i pomoci,uzimala sam i med i cimet,svaki dan ujutru skoro dve godine,posle tri godine moj sluh  se vratio u normalu...E sad koliko posto je sta od toga uticalo na ozdravljenje  ja neznam ali svakako preporucujem,da pored medicine treba pokloniti paznju i prirodnim lekovima,obzirom da smatram da njihovo dejstvo ne moze naneti stetu nasem organizmu, poput hemijskih lekova koji jedno lece a drugo mogu destabilizovati...
"...ljutina je u njih prekomerna,
Te otrovom, kad ih ko uvredi,
Zadahnjuju svoje ujedanje,
U zilice pozabadaju se,
Nevidljivo pustaju zaoke,
A na rani pustaju i dusu..."  Georgike,str.243.

Van mreže Bulatović Bogoljub

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2012
  • Lokacija: Kolašin
  • Starost: 53
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kolašin 960 m n.v
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #6 poslato: April 07, 2013, 12:38:46 »

Liječenje biljem - Čuvarkuća


ČUVARKUĆA I MED - lijek za stomak (miome i ciste na maternici)

Listove čuvarkuće potrebno je samljeti i iscijediti sok u jednu posudu. Tada dodati sok u med i izmješati da se satojci sjedine. Tako napravljen med sa čuvarkućom potrebno je da se ostavi 7 dana da odstoji na toplom mjestu, poslje toga je med spreman za upotrebu.

Važna napomena - smjesu čuvarkuće i meda uzimati na gladan stomak prije jela po jednu kašiku, poslje uzimanja meda potrebno je dva sata da se ne konzumira ništa od hrane.

Sastojci:

    Med 1 kilogram
    Čuvarkuća 500 grama


Zimi zbog smanjene fizičke aktivnosti dolazi do povećanog zadržavanja štetnih materija u organizmu. Smesa od meda i čuvarkuće ubrzava metabolizam i čisti telo od svih štetnih materija. Upotreba ove smese posebno je blagotvorna posle obilnih gozbi i raznih proslava.

ČAJ OD ČUVARKUĆE

Sastojci:

    2 kašičice listova čuvarkuće,
    1 čaša vrele vode.


Listove čuvarkuće preliti čašom vrele vode i ostaviti da odstoji 2 sata. Procediti i piti po 1/4 čaše, 4 puta na dan, pre jela. Čaj pospešuje izlučivanje mokraće, a kod proliva zatvara. Pomaže kod jake menstruacije, krvave dizenterije i upale uha.

ČUVARKUĆA, LIMUN I MED - za hemoroide

Limun, koji ste prethodno dobro oprali, ubacite u vodu s jednom žličicom sode bikarbone i pustite da odstoji jedan sat. Potom ga dobro isperite i narežite na kriške, a zatim zajedno s 300 grama čistih listova čuvarkuće sameljite i procijedite kroz gazu. U tekućinu dodajte 750 grama livadskog meda i promiješajte drvenom žlicom. Svako jutro natašte uzmite jednu žlicu smjese (može se koristiti otprilike mjesec i pol dana, a smjesu je potrebno držati u hladnjaku).


« Poslednja izmena: April 07, 2013, 12:45:50 od strane Bulatović Bogoljub »

Van mreže Bulatović Bogoljub

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2012
  • Lokacija: Kolašin
  • Starost: 53
  • Poruke: 325
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kolašin 960 m n.v
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #7 poslato: April 09, 2013, 20:25:40 »
 Lijek protiv bakterija
Ovaj prirodni lijek preporučujemo onima koji imaju problema sa bakterijama a naročito ako je u pitanju Esherihia Coli.
Prirodni lijek protiv bakterija, Esherihia Coli,
Prirodni lijek protiv bakterija

















Sastojci:
-25 dkg korijena peršuna
-25 dkg limuna s korom
-20 dkg meda
-2 dcl maslinovog ulja

Priprema prirodnog lijeka protiv bakterija:
Korijen peršuna i limun oprati i samljeti u mašini. Sve zajedno izmiješati sa medom i maslinovim uljem i spremiti u staklenku.

Upotreba:
Uzimati jednu veliku kašiku prije doručka a jednu poslije večere. Kada upotrijebite sav lijek iz staklenke potrebno je da provjerite nalaze. Ako ima još bakterija, ponovite isti postupak.

Van mreže Paspalj Aleksandar

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Jun 2012
  • Lokacija: Београд
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Београд 230m

Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #9 poslato: Maj 02, 2017, 06:46:21 »
DOBRO JE ZNATI: KADA VAS UBODE OSA, STRŠLJEN ILI PČELA – OVO ĆE VAS SPASITI BOLA I OTOKA

Sledeći savjet je objavio jedan dugogodišnji pčelar, a ko god ga je isprobao potvrdio je samo najbolje rezultate:
Pomoći sebi ili nekom drugom možete vrlo lako ako imate kod sebe andol ili aspirin u tableti
 (najbolje ga je uvijek nositi kad idete u prirodu). Šta uraditi?

Jednostavno navlažite tabletu i stavite je na mjesto uboda. Držite tako jedan minutu pa potom sklonite sa mjesta uboda.
Na taj način ćete spriječiti otok i bol, a izostaće i neprijatni svrbež. Ubod će vrlo brzo postati prošlost, a trag koji ostaje neprimjetan je. Djeluje!

Ako ovo smatrate korisnim, podijelite prijateljima kako bi i njima bilo od koristi.




N
“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #10 poslato: Maj 02, 2017, 15:00:09 »
Potpuno si u pravu Rade!
Neke moje komšije su primenili andol, naš kako kažeš i otoka nije bilo!

Van mreže Đorđević Z Milan

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Jan 2017
  • Lokacija: Valjevo
  • Starost: 40
  • Poruke: 812
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Selo Drenovci, Zaseok ORLOVICA, Opština Kosjerić, oko 750 m/nv
  • Tip košnice: LR telo (plodište) + polunastavci 155mm (medišta)
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #11 poslato: Maj 03, 2017, 20:19:12 »
DOBRO JE ZNATI: KADA VAS UBODE OSA, STRŠLJEN ILI PČELA – OVO ĆE VAS SPASITI BOLA I OTOKA

Sledeći savjet je objavio jedan dugogodišnji pčelar, a ko god ga je isprobao potvrdio je samo najbolje rezultate:
Pomoći sebi ili nekom drugom možete vrlo lako ako imate kod sebe andol ili aspirin u tableti
 (najbolje ga je uvijek nositi kad idete u prirodu). Šta uraditi?

Jednostavno navlažite tabletu i stavite je na mjesto uboda. Držite tako jedan minutu pa potom sklonite sa mjesta uboda.
Na taj način ćete spriječiti otok i bol, a izostaće i neprijatni svrbež. Ubod će vrlo brzo postati prošlost, a trag koji ostaje neprimjetan je. Djeluje!

Ako ovo smatrate korisnim, podijelite prijateljima kako bi i njima bilo od koristi.




N
Za ovo nisam imao pojma naravno. Ovo je odličan savet/recept i počeću da ga primenjujem uskoro. Hvala. :)
Ne postoji ništa tako praktično kao dobra teorija.

Kurt Lewin

Van mreže Đordjević Tanja

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Dec 2020
  • Lokacija: Vlakča
  • Starost: 38
  • Poruke: 84
  • Pol: Žena
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: 380 m.n.v
  • Tip košnice: DB12 i Db10
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #12 poslato: Januar 04, 2021, 17:18:10 »
Evo i ja ću sa svima Vama podeliti jedan recept protiv kamena u bubregu.Recept je proveren i imao je efekta.
30 opni od pilećih bubaca,se osuši i samelje ili izlomi i pomeša sa 1 kg meda.Uzima se ujutru na prazan stomak neko vreme(na primer mesec dana)pa se napravi pauza pa opet ispočetka.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #13 poslato: Januar 06, 2021, 19:43:39 »
Tanja draga imaš li kakav dokaz da je nekome ovo pomoglo?
Meni je moja bivša učenica a danas doktor interne medicine i kardiologije na ultrazvuku pre dve godine "otkrila"
kamen u desnom bubregu ali me to ne boli niti imam bilo kakve smetnje!
Do kada pojma nemam?

Van mreže Pavlov Dragi

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Feb 2013
  • Lokacija: Demir Kapija Makedonija
  • Starost: 67
  • Poruke: 1876
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Demir Kapija, Došnica, 174 mnv
Odg: ALTERNATIVNA MEDICINA
« Odgovor #14 poslato: Januar 06, 2021, 20:55:54 »
30 opni od pilećih bubaca ...
Može li pojašnenje o čemu se radi?