Autor Tema: FORUM U OPASNOSTI!  (Pročitano 10100 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
FORUM U OPASNOSTI!
« poslato: Mart 11, 2020, 12:22:05 »
POŠTOVANI ČLANOVI FORUMA,
PORUKA KOJU VAM ŠALJEM JE ISKLJUČIVO TEHNIČKO PITANJE!
NAIME ZAKUPLJEN PROSTOR KOD Dream Web-a U SMISLU KAPACITETA JE NA SAMOM KRAJU (svakodnevna upozorenja cPanela BPP kroz obaveštenje: Disk Usage Warning: The user “brdskopl” (brdsko-planinskopcelarenje.com) has reached their disk quota),  A JA SHODNO DOGAĐAJIMA I POJEDINOM NEPOŠTOVANJU OSNIVAČA I DOMAĆINA (duboko se izvinjavam mnogim čestitim članovima, pogotovo mladim, kojima je ovaj forum bio mentor), NEMAM VIŠE NAMERU DA FINANSIRAM NELJUDSKA PONAŠANJA I NA ŽALOST, REKAO BIH, BOLESNE UMOVE, KOJI NAŠ FORUM KORISTE ZA IZLIVANJE LIČNIH FRUSTRACIJA, BESTIDNO PODCENJUJUĆI SAV MOJ TRUD I RAD, I NE SAMO MOJ, DA OVAJ SAJT BUDE NA USLUZI SVIM MLADIM A I STARIJIM POČETNICIMA U PČELARENJU, ČIME NANOSE VELIKU ŠTETU SAMOM RAZVOJU PČELARSTVA NE SAMO U SRBIJI VEĆ I U REGIONU!

TEHNIČKA STVAR:
Veliku pomoć u osnivanju ovog sajta (forum), imao sam od mog prijatelja Damira koji je puno pomogao (deo svog rada i naplatio), ali koji je sada politički rukovodioc u Opštini i na žalost nema više slobodnog vremena da posveti tehničkom održavanju mog sajta (modifikacije, verzije, brisanja i popravke), i  NIJE u mogućnosti da mi prebaci BAZU kod novog provajdera sa kojim sam razgovarao i koji me daje puno više prostora za cenu koju bih objektivno mogao da finansijski podnesem!

ZAKUP DOMENA I HOSTINGA KOD Dream Web-a ISTIČE MI 18.04.2020. godine PA AKO BIH PREMEŠTAO BAZU KOD NOVOG PROVAJDERA, TO BIH MORAO NAJAVITI NAJKASNIJE 30 dana OD PRESTANKA USLUGA Dream Web-a!
NARAVNO I PRONAĆI Web Mastera DA TO ZNALAČKI ODRADI?

NOVI PROVAJDER PRIHVATA OVAJ SAJT JEDINO AKO JE JEZIK PISANJA POGRAMA php 7.2 JER STARIJE VERZIJE NE PODRŽAVA I NIJE MOGUĆE BREBACITI SAJT - FORUM KOD NJIH!

Svi članovi mogu videti na dnu sajta (foruma), SMF 2.0.15... 2017 Simple Mashines ali ne vidi se JEZIK pisanja (php 7.2)!

IMAO SAM OVIH DANA KONSULTACIJE SA UREDNIKOM Draganom iz Valjeva, KOJI JE VOLJAN DA POMOGNE (ali zbog velikog i obimnog posla sa kojima se bavi - štamparija), NIJE U MOGUĆNOSTI DA MI POMOGNE PA SAM TEHNIČKI NEMOĆAN DA BILO VIŠE UČINIM DA ODRŽIM SAJT!

Neko mi se privatno javio od članova da dobro poznaje programiranje i izradu sajtova i ponudio pomoć ali sam zaboravio o kom se članu radi?

Dakle,
Varijanta br. 1
AKO NE PALTIM POVEĆANJE PROSTORA KOD POSTOJEĆEG PROVAJDERA SAJT ĆE BITI BLOKIRAN ŠTO ONEMOGUĆAVA PISANJE NA FORUMU!

Varijanta br. 2
AKO NE PRONAĐEM TEHNIČKU MOGUĆNOST PREBACIVNJA SAJTA KOD NOVOG PROVAJDERA, BIĆE JAKO TEŠKO DA ODRŽIM FORUM DA SE NE UGASI!

Ovo sam napisao da kolege članovi budu upoznati sa objektivnom situacijom koja je isključivo TEHNIČKE prirode!
Naravno, nisam mogao izbeći ni konstataciju (ličnu), u vezi nepoštovanja domaćina ovog foruma!

Znam i svestan sam da će mnogi likovati gašenjem ovog sajta ali tu je šta je.
 
 

Van mreže Simić R. Aleksandar

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Sep 2015
  • Lokacija: Laćisled, Aleksandrovac
  • Starost: 49
  • Poruke: 123
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Laćisled, oko 220 mnv.
  • Tip košnice: DB 10
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2020, 19:29:51 »
Predlažem uplatu na žiro račun na dobrovoljnoj bazi članova foruma.Ja sam za svaki vid saradnje kako bi održali ovaj forum.Iskreno ,MENTOR mi mnogo znači oni koji ga imaju shvatiće.Ovaj forum je moj mentor i podržavam svaku ideju koja će održati isti .Voleo bih kada bi i drugi članovi foruma izneli svoja iskrena mišljenja o ovom forumu.Dosta članova redovno čita sadržaj s foruma ali retko pišu .Smatram da možda ne vole pisati ali sigurno da i oni obogate svoje znanje čitanjem i podelom iskustva drugih članova foruma.Izvinite ja malo odužio ,pozdrav svim članovima foruma i  naravno za našeg domaćina.

Van mreže Petković Milana

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Feb 2019
  • Lokacija: Viljevo, Virovitica
  • Starost: 52
  • Poruke: 159
  • Pol: Žena
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Viljevo
  • Tip košnice: LR
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2020, 20:56:55 »
Slazem se stobom kolega Aleksandar i meni je ovaj forum bio mentor i jako mi je zao ako se ugasi. Nisam cesto na forumu zbog posla i obaveza koje imam ali je najbolji forum. STA drugo reci osim da mi je jako zao ako se ugasi. Medno . Pozdrav

Van mreže Vranić Nikola

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2015
  • Lokacija: Šipovo
  • Starost: 28
  • Poruke: 418
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Republika Srpska,Šipovo, selo Lipovaca 900 m/nv
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2020, 21:31:26 »
Djoko koliko to treba doplatiti?
,,Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova,,

Van mreže Petrovski Marjan

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Okt 2011
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 58
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Skoplje , selidbeno pcelarenje, razvoj na 250 m nadm, visine
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2020, 21:55:14 »
Ovaj predivni forum, koji predstavlja skola pcelarstva ne sme da nestane, predlog kolege  Simić R. Aleksandar je odlican da na ziro racun uplatimo sredstva, takodze podrzavam  i sve vrsta resenja kako bi ovaj foru opstao, mozda ste primetili da samo na ovaj forum daju se nesebicno konstruktivnh saveta mladzim kolegama koji pocinju sa pcelarstvo, to je jos jedan razlog da forum opsane za dobroit nama pcelarima ali i za opstanak pcela, puno pozdrava svim kolegama ovog odlicnog foruma.....

Van mreže Laković Predrag

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Mar 2015
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Starost: 56
  • Poruke: 911
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Vrnjačka Banja, 210 m
  • Tip košnice: Db-12,Db-10
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2020, 22:04:57 »
Da opstane forum... Da nam kaže Djoko koliki je to iznos. Pozdrav za forumaše i naseg profesora.
« Poslednja izmena: Mart 11, 2020, 22:12:44 od strane Laković Predrag »

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #6 poslato: Mart 11, 2020, 23:07:58 »
Aco, Milana, Nidžo, Marjane, Peđa...
nisam tražio novac već mogućnost da spasim forum TEHNIČKI!
Ima ovde nakav propisan Pravilnik o oglasima ali kada treba da se uplati 500 ili 1000 dinara, pišu mi u PP...obriši oglas!?
Kako bih onda očekivao uplate?
Molim vas daj da pronađemo nekoga ko ume i zna da nam bazu prebaci kod novog provajdera i onda ćemo imati puno prostora za pisanje?
Poštovani Marjane,
hvala ti na komentaru pa iako imam, već 10 godina TRAJNU zabranu posete forumu Spos-a, čujem da se kod nas mnogo, mnogo konkretnije piše iz oblasti pčelarstva!
To je dobro i treba ga sačuvati, ali kako?


Van mreže Petković Milana

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Feb 2019
  • Lokacija: Viljevo, Virovitica
  • Starost: 52
  • Poruke: 159
  • Pol: Žena
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Viljevo
  • Tip košnice: LR
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2020, 23:23:17 »
Dajmo svi zajedno da se nade neko resenje da forum ostane da se ne ugasi

Van mreže Stevanović Marko

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Maj 2012
  • Lokacija: s.Kololeč. Kos.Kamenica
  • Starost: 39
  • Poruke: 80
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kololec 492m
  • Tip košnice: RV i LR
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2020, 23:23:38 »
I ja sam za ako treba da se uplati nesto da forum opstane.
I posle loše žetve treba sejati.

Van mreže Stojanović M Saša

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Maj 2018
  • Lokacija: Petrovaradin
  • Starost: 57
  • Poruke: 38
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Fruška Gora 300
  • Tip košnice: FR, LR
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2020, 04:48:27 »
Podržavam u svakom smislu opstanak foruma. Voljan sam pomoći u svakom smislu jedino što sam tehnički nepotkovan i ne poznajem nikoga ko bi nam mogao pomoći. U svakom sl podrška za opstanak foruma.

Van mreže Živojinović Mirko

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Jul 2014
  • Lokacija: Vršac
  • Starost: 35
  • Poruke: 277
  • Pol: Muškarac
  • Treba biti pcelar,a ne medar!!
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Vršac 100m
  • Tip košnice: Lr sa kombinacijom farar
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2020, 08:19:19 »
Podržavam predlog

Van mreže Gašić Mladen

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Apr 2014
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Starost: 39
  • Poruke: 85
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gornji Vratari 515m
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2020, 17:01:39 »
Nebitno je dal treba da uplatimo za veci prostor ili nekom programeru za novi sajt. Samo recite koliko i na koji racun,verujte,brzo ce se skupiti. Ne moram da pominjem koliko je ovo dobar forum. Jedino sam njegov clan i svakodnevno citam, ne usudjujem se da previse komentarisem

Van mreže Pavlov Dragi

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Feb 2013
  • Lokacija: Demir Kapija Makedonija
  • Starost: 67
  • Poruke: 1876
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Demir Kapija, Došnica, 174 mnv
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2020, 19:47:11 »
Ako kažem da bukvalno svaki dan, prvo što otvorim na komp-u je forum BPP i čitam sve poruke, jasno je koliko mi on znači.
Zato, podržavam sve što naš domaćin Đoko bude uradio za nastavak rada našeg foruma.
Lično smatram da je problematično donacijama sakupljati novac, ali, ako nema nekog sa foruma koji ume da uradi prebacivanje, makar i uz nadoknadu, da profesor potraži profesionalca koji bi to uradio i da kaže koja je suma potrebna da se on plati, pa da posle diskutujemo dali ima načina da se novac sakupi.

Nadam se da će se već neko rešenje naći, i da ćemo nastaviti druženje.

Pozdrav domaćinu i članovima.

Van mreže Stepanović Dejan

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Jul 2011
  • Lokacija: Mladenovac-Kovačevac
  • Starost: 48
  • Poruke: 1547
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kovacevac 250 m
  • Tip košnice: LR
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2020, 20:56:03 »
 Pozdrav svima,Dugo nisam ulazio na forum,sta god radili racunajte da sam sa vama.
Djoko svaki problem se resava.
Kontaktiracemo ljude koji se bave programiranjem,pa da vidimo sta i kako.
koliko imate  vremena za resavanje ovog problema.
Ko drugome jamu kopa fizicki je radnik.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: FORUM U OPASNOSTI!
« Odgovor #14 poslato: Mart 13, 2020, 00:12:29 »
Bravoooo...vratio nam se Dejan posle vrlo dugog odsustva!
E baš ako si Dejo došo...moram ti sliku menjati u profilu.. nema privilegija...znaš ti to dobro...
Hvala na povratku, povratinče...dobro nam došao i dobrima došao!

Poštovani članovi foruma,
Dugujem Vam veliku zahvalnost posebno vama koji ste komentarima (vas jedanaest a 207 pročitalo!), pokazali da Vam je stalo do ovog foruma koga bih se i ja vrlo, vrlo teško odrekao - skoro nikako.
Prošli put sam se zahavlio nekim kolegama a sada javno dodajem: Marka, Sašu, Mirka, Mladena, Dragog i dejana.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na veliku sreću, pomoć sam dobio od samog provajdera (Dream Web), kod kojih smo 9 godina sa zakupom domena i hostinga.
Naime, nakon više telefonskih razgovora sa g-đom Marijom, uputila me i obratio sam se tehničkom sektoru sa molbom da mi pomognu.
Oni su to uradili i obavestili me danas pismeno da je sajt tj. forum popravljen u smislu čišćenja eror_log falova (grešaka) iz baze koji su stravično opterećivali prostor ali su i postavili nalog uz hosting i verziju PHP 5.6 pa se više greške i ne beleže u bazi podataka!

Predložili su mi nadogrdanju aplikacije i adekvatno podešavanje logovanja koji bi odradili njihovi SiteAdmini za određenu sumu novaca, ali su bili vrlo fer i napisali da sa tim ne moram žuriti bar za još jednu godinu dana!
Hvala Tehničkom timu Dream Web-a koji su cenili dužinu našeg poverenja i pokazali psolovnost.

Veliku zahavlnost dugujem i našem članu iz Kruševca Slobodanu Miljkoviću čiji je sin Aleksandar zvao i uključili smo se u bazu podataka (Aco je programer), i ponudio pomoć a naednih dana ćemo još oko sve ga popričati jer moj dragi prijatelj Damir, kako sam već pisao nema vremena zbog vrlo odgovornog posla (zamenk predsednika opštine), koji u Bečeju obavlja.
Hvala mu na svakoj pomoći bilo da sam platio bilo da je besplatna.

Dana 18.04. ću produžiti domen i hsoting tako da ćemo sada normalno funkcionisati.

Moram učiniti jednu opasku:
Pravilnikom a i velikim slaganjam (podržavanjem), doneli smo doluku da svako javno objavljivanje ili reklamiranje treba da se nadoknadi u ne velikim iznosima, maltene simboličnim ali kako vidim kolege sasvim slobodno objavljuju a onda mi pišu...pa izbriši!!!
A kolko vidim niko od njih se nije javio tj. komentarisao ovde za bilo kakvu pomoć!
Milsim ipak da to nema smisla.

Odahnuo sam večeras kada sam se vratio sa pčelinjaka i pročitao poruku Provajdera!