Autor Tema: PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI  (Pročitano 2275 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI
« poslato: Februar 07, 2018, 00:06:38 »
Zavređuje napisati zbog pčelarstva a i zbog članova našeg foruma, pčelara iz Podgorice!
Kao i prošle godine kada sam dobio poziv i prihvatio za sajam u Beogradu, dobio sam ponovo i ove godine poziv da sa mojim dragim kolegama pčelarima Podgorice idem autobusom za Beograd i da se družimo u Aranđelovcu!
Na žalost bio sam sprečen jer sam mimao dnevne obaveze u nedelju 04. februara!
Kako su mi i najavili nakon druženja u Aranđelovcu u subotu veče (gde je bilo vele za pamćenje), nakon posete sajmu, u nedelju su obišli znamenitosti Topole i Karađorđevog kraja.
U nedeljno predvečerje su zastali kod mene u Novoj Varoši i podružismo se skoro 2 sata!
Bratskih zagrljaja, prijateljskih rukovanja i druženja nikada dosta!
Druženje uz kafu i piće na Branoševcu koji nam je služila lepa konobarica, koju umalo da odvedu za Podgovricu (muke imadosmo da je zadržimo ;), proteklo je kao dlanom o dlan!
Šala, evociranja uspomena, događaja pa i pčelarskiuh razgovora nije nedostajalo!
Srećan sam što su me uvažili i svratili da se vidimo i kafu zajedno popijemo.

Moj dragi prijatelj Mirko Šćepanović, predsednik Podgoričkih pčelara pozva me da 16. marta budem gost na njihovoj Skupštini i da održim još jedno predavanje koje će biti peto po redu za pčelare udruženja Podgorica.
Velika je čast i zadovoljstvo biti toliko puta slušan, te sam neizmerno zahvalan za veliko poverenje koje mi poklanjaju.
Pored Mirka koga neizmerno poštujem i cenim, dragi prijatelji su mi i Vukota, Bucko, Paljo, Banjo, Vesna i drugi...

Još prošle godine sam pisao o organizacionim sposobnostima Mirkovim koji odlično vodi ovo veliko društvo pčelara Podgorice kroz ovakav vid poseta i druženja kao i organizacije edukacija u podružnicama Lijeva Rijeka, Veruša i dr.
Sve čestitke Mirku i rukovodstvu na primeru kako se vodi Udruženje!
Takođe ima predloga i razgovora da se organizovano ode u posetu Bugarskim pčelarima gde bih se i ja rado priključio?
Evo nekoliko sličica sa ovog druženja iz Nove Varoši!
Još jednom, veliko hvala Mirku i pčelarima Podgorice što svratiše i učiniše mi veliko zadovoljstvo!

Pozdrav Kolegama!

Van mreže Šćepanović Mirko

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Mar 2014
  • Lokacija: Podgorica
  • Starost: 65
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Podgorica, Lipovo-1100 m
Odg: PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2018, 16:04:42 »
Zahvalio bih se mom prijatelju i drugu profesoru Djoku sto svaki nas susret,bilo to gdje daje,zabiljezi i stavi na forumu. Nastojimo sve sto radimo da je to korisno, prije svega za pcelare, a da ostane i za pamcenje tu  upravo veliki doprinos cini moj prijatelj Djoko.Nadam se da cemo zajedno jos mnogo toga uraditi.
Veliki pozdrav.


Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2018, 09:36:03 »
Zahvalio bih se mom prijatelju i drugu profesoru Djoku sto svaki nas susret,bilo to gdje daje,zabiljezi i stavi na forumu. Nastojimo sve sto radimo da je to korisno, prije svega za pcelare, a da ostane i za pamcenje tu  upravo veliki doprinos cini moj prijatelj Djoko.Nadam se da cemo zajedno jos mnogo toga uraditi.
Veliki pozdrav.

Dragi druže Mirko,
uvijek i vazda sam sa radošću na raspolaganju, biće mi posebno zadovoljstvo!

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2019, 19:38:33 »
Evo i ove 2019. godine Podgorički pčelari grupno su posetili Sajam meda u Beogradu!
Naravno, moj dragi prijatelj Mirko Šćepanović, predsednik u svom planu organizacije posete sajmu, planirao je pauzu u Novoj Varoši (na Branoševcu - Šilerova), gde smo se družili Divac Dragan naš predsednik i moja malenkost!
Divac je ispred našeg Udruženja počastio sve pčelare iz Crne Gore a ja sam nastavio put sa Podgoričanima!
U planu putovanja dočekali su nas u Kragujevcu Ratko Živanović i Zoran Nikolić a smestili smo se u motelu Radovanje (Cerovac), gde se organizovala zajednička večera uz muziku i veselo druženje.
Ratko je pozvao dosta kolega iz okolnih mesta i Pomoravlja tako da sam se sreo sa kolegama iz Krepoljina, Simićeva, Velikog sela, Lučana, Topole, Lapova, Batočine, Bagrdana...
Na večeru je stigao i Milutin Petrović, predsednik pčelara Kragujevca i zamneik predsednika SPOS-a!
Druženje je bilo zaista za čistu peticu...poznanstva, pozdravi, iskustva i nadasve pesma...skoro svi su pevali u sali!
Sutradan 9. febrauar Ratko je organizovao posetu Pogonu za otkup meda koji gradi SPOS u Rači.
Kuriozitet ove posete je da je ovo PRVA grupna poseta gradilištu a još poseta ima epitet međunarodne, što daje velikog značaja ovoj pčelarskoj ekskurziiji!
Koristim priliku da se zahvalim kolegi Ratku na korektnom dočeku i brizi o kompletnom druženju u Kragujevcu pa sve do Beograda. 
Naravno, sigurno delim i mišljenje svih učesnika ove mini ekskurizije.
Evo za naše kolege i slika sa druženja u prvom setu!

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2019, 19:47:15 »
Evo i drugog seta slika sa posete Pogonu gde je Ratko vodio "glavnu" reč objašnjavajući dokle se stiglo
objašanjavajući Crnogorskim pčelarima svrhu Pogona za Srpsko pčelarstvo!

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2019, 19:49:34 »
Televizija "Agro Dan" je propratila ovo druženje u Kragujevcu i načinila nekoliko intervjua o značaju ovakvog vida druženja!
Moja malenkost je dobila priliku da nešto progovori a oni su izvadili ono što su smatrali da je važno!



Pozdrav Kolegama!

Van mreže Šćepanović Mirko

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Mar 2014
  • Lokacija: Podgorica
  • Starost: 65
  • Poruke: 7
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Podgorica, Lipovo-1100 m
Odg: PČELARI PODGORICE NA SAJMU I U NOVOJ VAROŠI
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2019, 19:39:15 »
Zahvalnost mom i nasem prijatelju Djoku sto perom i fotografijom zabiljezi ovo nase fino druzenje. I nije slucajno receno da su pcelari, za razliku od drugih, za jedan pas blizi a posebno ako se bratski vole.
Veliki pozdrav za sve pcelare bratskog Udruzenja Kragujevca, na celu sa Predsjednikom Batom Petrovicem. Posena zahvalnost nasem Ratku Zivanovicu koji, sa svojom cestitom porodicom, nosi glavni teret nasih bratskih susreta.
Nama ostaje da pamtimo i cuvamo te vrijednosti i da stvaramo nove, da se i dogodine druzimo u onakvoj atmosveri, ako ne i boljoj.
I da se zna da smo uveli novi nacin predavanja za pcelare a to je u autobusa na relaciji Nova Varos- Beograd i nazad, za 40 slusalaca.
P.s.Sledece godine dako slusaoci, u povratku, budu u ulozi svatova.
Veliki pozdrav za sve clanove foruma.
Mirko Scepanovic Podgorica.