Autor Tema: Pisanje uzastopnih poruka  (Pročitano 1913 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Koneski Blagoja

  • Glavni urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 66
  • Poruke: 1677
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: s. Brest, Makedonski Brod, 775 mnv.
  • Tip košnice: LR, DB-12
Pisanje uzastopnih poruka
« poslato: Januar 27, 2018, 15:34:56 »
Poštovane kolege,

U zadnje vreme, u pojedinim temama, imam utisak kao da određene kolege trče sprint na 100 metara...
Umesto da osmisle ono što napišu kao komentar, odgovor, poruka... brže bolje pišu ono što pre im pade na pamet, a zatim za munutu-dve-tri -pet... uzastopno šalju novu poruku (ono što su zaboravili?).

Moramo shvatiti da ovo nije Facebook, kada međusobno pišemo - pišemo rečenise po rečenice ili reč po reč ...

Pokušao sam da povećam vremenski razmak za slanje poruka sa jedne IP adrese od 5 sekundi na 5 minuta, ali opet isto...

Zbog toga, molim sve kolege da prilikom pisanja poruka, najpre da osmisle svoje poruke, da napišu sve što su hteli napisati, pa zatim da je pošalju... Zaista ne možemo stići da spajamo te uzastopne poruke, pa zbog toga možda moramo da povećamo taj vremenski razmak (ali i to ne bi bilo u redu, jer stime možemo usporiti protok poruka).

Hvala na razumevanju,
"Samo ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran" - (Albert Ajnštanj)

Van mreže Vranić Nikola

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Mar 2015
  • Lokacija: Šipovo
  • Starost: 28
  • Poruke: 418
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Republika Srpska,Šipovo, selo Lipovaca 900 m/nv
Odg: Pisanje uzastopnih poruka
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2018, 09:02:41 »
Blagoja, ne znam koliko vremena se moze izmjeniti poruka nakon sto se napise ali dobro bi bilo da, ako se to moze uraditi, napravite da se ne moze slati uzastopna poruka vec da se samo moze izmijeniti ona poslata. Naravno i za to odrediti neki vremenski period za koji je moguce izmjeniti  i broj izmjena u tom periodu(ja bih stavio 2 puta) ali uz napomenu da se ne mogu izmjenjivati makon sto neko napise sledecu poruku......
,,Razlika izmedju pčelinjeg i ljudskog društva je u odnosu broja radilica i trutova,,

Van mreže Koneski Blagoja

  • Glavni urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 66
  • Poruke: 1677
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: s. Brest, Makedonski Brod, 775 mnv.
  • Tip košnice: LR, DB-12
Odg: Pisanje uzastopnih poruka
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2018, 10:57:30 »
Kolega Nikola,
Najveći period vremena nakon slanja tokom kojeg je omogućena izmena poruka je 30 minuta, a dozvoleno vreme za uređivanje je 5 minuta (tako je podešeno), ali samo mali broj kolega to primenjuju (lakše im je da napišu jedu rečenicu ili samo jednu reč), nebare se dopisuju na mesindžeru.
Na našem (makedonskom) forumu (pcela.mk) dok je postojao, uzastopne poruke u istoj temi su bile onemogućene u periodu od 24 sati, a moglo se pisati ako neko dao odgovor ili komenatr na te poruke iako nije istekao taj priod.
Na drugimforumima, video sam daje to tako podešeno da uzastopne poruke automatski spajaju se u jedne poruke.
Ali, kolega Nikola to meni (kao urednika) nije mi dostupno. Te promene može da izvrši samo sistem administrator.

Pozdrav,
"Samo ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran" - (Albert Ajnštanj)