Autor Tema: Kako sam postao pčelar  (Pročitano 2413 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Jovičić Lazar

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Avg 2017
  • Lokacija: Lazarevac
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Brajkovac 184 nmv
  • Tip košnice: DB-10, LR+Farar
Kako sam postao pčelar
« poslato: Decembar 17, 2017, 13:35:57 »
Poštovane kolege,

evo da postavim i ja jedan video materijal mog početka u pčelarstvu pre skoro dve godine. Bilo je negativnih komentara, ali ja uvek vrlo rado pogledam ovaj video i primetim eventualne greške tokom rada, koje smo svi pravili u početku. Takodje drago mi je kad napravim osvrt i shvatim koliko sam toga naučio i koliko brže i bolje radim sa pčelinjim društvima i samom opremom, kada napravim poredjenje..

Laza

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Kako sam postao pčelar
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2017, 14:42:44 »
Poštovane kolege,
evo da postavim i ja jedan video materijal mog početka u pčelarstvu pre skoro dve godine. Bilo je negativnih komentara, ali ja uvek vrlo rado pogledam ovaj video i primetim eventualne greške tokom rada, koje smo svi pravili u početku. Takodje drago mi je kad napravim osvrt i shvatim koliko sam toga naučio i koliko brže i bolje radim sa pčelinjim društvima i samom opremom, kada napravim poredjenje..

Dragi mlađani kolega i prijatelju Lazo,
Pažljivo sam odgledao tvoj 15-tomkinutni video zapis!
Preveo sam na pisanu poruku i zaključio da si hteo u okviru ove teme da nam saopštiš Kako si potso pčelar?
Da li sam u pravu, napisaćeš nam?
Naravno propratio si sa manjim tekstom i to je OK!

Ali moja  zapažanja su:
- Ne zapazih datum pregleda...jako važno za komentare!
- Uvek treba piusati i pričati ovako radim ili sam radio (kod tebe zadnji tekst...završavamo pregled...kao da imaš predavanjue!)a nikako radimo!
- Aposlutno previše dima što uopšte nije potrebno!
- I pitanje gde si stavio onaj izvučen ram?

Veliki pozdrav i bez zamerki molim!


Van mreže Jovičić Lazar

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Avg 2017
  • Lokacija: Lazarevac
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Brajkovac 184 nmv
  • Tip košnice: DB-10, LR+Farar
Odg: Kako sam postao pčelar
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2017, 19:28:04 »
Upravo tako profesore, hteo sam da prikažem moje početničke korake u pčelarstvu i to mi uvek stoji i kao podsetnik i kao uspomena na sami početak. Slažem se profesore i sećate se kada smo o tome pričali onda, ja sam poslušap vaš savet i više tako ne radim. Ovo je jedan od prvih video zapisa, pa dok sam se malo uvežbao i naučio. Što se tiče dima, da, tad je postojalo i malo straha od uboda i sve, ali eto kao što rekoh kada sad napravim razliku, vidim koliko sam napredovao i sve i mnogo mi je drago zbog toga. A ono nije bio skroz izvučen ram i mislim da je na kraju ili ostao kao poslednji ram ili je bio izvadjen, ne sećam se baš. Taman posla, sve najbolje i hvala na komentaru!
Laza