Autor Tema: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...  (Pročitano 14087 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tucakov Nenad

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Sep 2016
  • Lokacija: Južni Banat
  • Poruke: 1028
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Pančevo oko 53m
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #45 poslato: April 30, 2017, 11:26:00 »
Citat
Mislim da nije u redu prema onim clanovima koji placaju reklamu i ostvaruju dobit da se neko reklamira dzabe i radi iste proizvode za cenu materijala.
"Ostvarivanje dobiti" je širok pojam. Recimo, onaj ko nešto proizvodi ( alat, pribor, med, rojevi ) i prodaje ostvaruje dobit. Dobit ostvaruje i onaj, ko na internetu ili drugom izvoru pronadje kako se nešto pravi, pa to sam i napravi, za svoje potrebe. Njegova se dobit sastoji u razlici cene materijala i kupovne cene toga, kada bi ga neko drugi napravio. Najteže je uračunati svoj, utrošeni rad.

Normalno je da onaj, koji plaća reklamu, ma koliki iznos bio, treba da uživa i odredjeni stepen zaštite. U smislu da na forumu ne treba da bude tema poput "moji radovi", "kako - lako" i tome slično.
Zakup domena i hosting minimalnog kapaciteta, što je dovoljno za ovakve potrebe, ne košta toliko da svako, ko ne može da savlada poriv da drugima uštedi pare, nije u stanju da to realizuje na dobrobit i uštedu čitave pčelarske zajednice. Ili bar jednog njenog dela...


Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #46 poslato: April 30, 2017, 12:44:09 »
Zakup domena i hosting minimalnog kapaciteta, što je dovoljno za ovakve potrebe, ne košta toliko da svako, ko ne može da savlada poriv da drugima uštedi pare, nije u stanju da to realizuje na dobrobit i uštedu čitave pčelarske zajednice. Ili bar jednog njenog dela...

Zaista misliš Nenade da je 20GB minimalni kapacitet!?
I još misliš da održavanje foruma (osim domena i hostinga), ništa više ne košta?
Kolega ,evo iznosim javno minimalne troškove ovog foruma na godišnjem nivou...ohoho preko 30.000 dinara!
Da li bi ti to platio da ti prenesm sajt na trajno upravljanje pa onda neka oglašava ko šta hoće besplatno?

Van mreže Tucakov Nenad

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Sep 2016
  • Lokacija: Južni Banat
  • Poruke: 1028
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Pančevo oko 53m
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #47 poslato: April 30, 2017, 13:27:23 »
Zakup domena i hosting minimalnog kapaciteta, što je dovoljno za ovakve potrebe, ne košta toliko da svako, ko ne može da savlada poriv da drugima uštedi pare, nije u stanju da to realizuje na dobrobit i uštedu čitave pčelarske zajednice. Ili bar jednog njenog dela...
Možda Vas je zabunila reč "ovakve", ali se u kontekstu vidi da se to odnosi na potrebe uštedjivanja para drugim pčelarima.
Citat
Zaista misliš Nenade da je 20GB minimalni kapacitet!?
I još misliš da održavanje foruma (osim domena i hostinga), ništa više ne košta?
Ne mislim i ne pišem. Nisam napisao ništa što je u negativnom kontekstu vezano za ovaj forum. Lepo i na srpskom ( hravatskom, bošnjačkom, kakogod ) jeziku sam napisao da minimalni kapacitet hostinga nije skup, isto kao i registracija domena ( recimo .in ), pa ko voli, nek izvoli...
I dalje ne vidim ništa negativno napisano u svom postu, vezano za ovaj forum. NAPROTIV!!!
Citat
Kolega ,evo iznosim javno minimalne troškove ovog foruma na godišnjem nivou...ohoho preko 30.000 dinara!
Ne sumnjam.
I od otvaranja ove teme se ne protivim naplati reklamnog prostora. NAPROTIV!!!
I ne znam šta ste Djoko pronašli u mom postu, a da je usmereno protiv Vas i ovog foruma.

Mislim da su se glave malo usijale, da više niko ne razmišlja o napisanom, već se počelo skakati u oči i hvatati za gušu i kad treba i kad ne treba...

I mala digresija: I gospodin Velagić, kojeg mnogi smatraju izuzetnim pčelarom i svojim uzorom je isključiv po pitanju amitraza i drugih otrova, kako ih i on naziva.

Ja ću malo da se primirim ( ako me neki urednik ne progalsi nepodobnim i banuje ), pa kad se strasti stišaju, možda se i ponovo pojavim. :)

Van mreže Lukovic M. Slobodan

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Starost: 88
  • Poruke: 1111
  • Pol: Muškarac
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #48 poslato: April 30, 2017, 14:46:00 »
Postovani kolege, ucesnici u ovoj temi na forumu...
Povucite rucnu,dosta je ispraznih rasprava i diskusija.
Postujmo Pravilnik o radu foruma BPP i  vlasnika foruma.!!
Ko zeli da nesto reklamira- pa neka i plati po cenovniku, ako mu to odgovara.
Ako je visina cene reklamiranja velika, pa tu su Politika,Novosti,Telegraf, Alo,Kurir..
Pcelarska godina nam je -katastrofalna kao i prosla,bacimo se malo na ovu temu.
VP Deda

Van mreže Stojanović D. Aleksandar

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Jan 2015
  • Lokacija: Čačak
  • Starost: 42
  • Poruke: 222
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Čačak, Pridvorica 370 mnv
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #49 poslato: Maj 01, 2017, 00:00:53 »
Tema je zanimljiva skroz ali je izuzetno komplikovana za diskusiju preko tastature i bez direktnog kontakta jer svako tumači rečenice i reči onako kako gleda na tog člana od koga čita te rečenice,a opet možda njegovo mišljenje nije tako,ja opet spuštam loptu jer sam jedini sagovornik koga su prozvali i gde se digla prašina ali bez razloga,sada ću opet dati odgovore mada vidim da se odgovori vešto izbegavaju i još uvek ih nisam dobio.Pa da krenem :)
Prvo domaćinu i čoveku koga izuzetno cenim i poštujem da dam odgovore:
Profesore zar mislite da pozivam nekoga na bunu kako napisaste u poruci?Ako Vam tako miriše iskreno i javno sa dosta uvažavanja da shvatite bez ljutnje molim Vas ,,njuh Vas vara''  :) jer razlika u godinama Vas i mene,Vaše prijateljstvo sa kolegama koje poznajete iz mesta odakle sam ja a poznajem i ja te kolege i sa svima njima saradjujem SVAKODNEVNO,prvo zbog sebe njih a onda i Vas ni slučajno bunu dizao ne bi,jer dobar glas se daleko čuje a rđav još dalje i smatram da se bez potrebe prozivam i provlačim po temama gde sam krajnje korektno pisao i pomagao kolegama pčelarima.Opet razumem i Vas sada je opstanak foruma doveden u pitanje i treba novca za održavanje,znači pare ljude kvare kako kažu stari ljudi  :) ili para vrti gde burgija nećeJa sada to i shvatam u potpunosti.Jer nemam para za plaćanje i biću ugašen  :-[ iako sam pomagao kolegama!!!!
Pa mislim da nema smisla da raspravaljamo i da se mrzimo već da nađemo načina da sarađujemo na dobrobit pčelarstva.Ova rečenica mi je izuzetno draga,pozivam sve članove da poštuju to što ste rekli.Na prvom mestu pčelarstvo.
Sledeće dve rečenice mi nisu jasne jer su pretpostavljam neke priče iz predhodnog vremena pa nemam šta komentarisati,
i još jedno pitanje na koje znam da odgovora neće biti.Jel su namirene i izmirene strane ako bi ja za moju temu plaćao određena sredstva koja ste Vi propisali i onda bi to bilo korektno sa moje strane iako nemam nikakve finansiske interese od toga što ću platiti???
To je par tegli meda,pa da pozovem članove koji mogu da pomognu meni kako bi nadoknadio mesto na forumu koje sam zauzeo temom i oni nastavili nesmetano da prave alate.No opet idemo daleko zar ne, a to nam nije cilj.Nego kako rekoste vuci su siti ali OVCE nisu na broju ja nemam svoju temu  ;D ;D
kolega Stevu kratka poruka ili odgovor
Stevo politika foruma je izmenjena a ja sam pisao kada je bila druga politika pa se nadam da ću imati bar malo privilegije da nastavim sa pisanjem i radom a ne da budem ugašen a moj trud (bačen obezvređen ili kako da kažem a da se protumači bez tenzije) :) I još nešto ja se nisam reklamirao jer ništa nisam ni prodavao niti mi je namera,pa mi reklama nije potrebna.Ja sam davao smernice i pomoć kako bi član foruma lakše došao do cilja a to je jeftina izrada alata i ništa više.
JA POŠTUJEM PRAVILNIK FORUMA NEMAM REKLAMA I NISAM IMAO NIKAKVU FINANSISKU DOBIT ZA TO ŠTO SAM PISAO a želim i dalje da nastavim u radu svoje teme,samo pitam gde da nastavim sa svojom temom??? i šta dalje  :)
AKO TREBA RECITE MI KOLIKO NOVCA I ZA ŠTA JA TREBA DA PLATIM PO PRAVILNIKU?I nemojte opet da idete daleko ja hoću da pomognem a ne da profitiram.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #50 poslato: Maj 01, 2017, 18:14:48 »
Aleksandre moj uvaženi mlađani kolega,

Sa ovom tvojom porukom zatvaramo diskusiju jer meni kao domaćinu a i mnogim, mnogim članovima foruma,
ne treba nikakva tenzija i filozofiranja koja imaju prizvuk zajebancije pre svega mene kao vlasnika a onda i onih koji su željni
znanja, jer njega nikada nije dosta!
Već sam napiso da tražim modus i model kako da vam stoje teme, koje zaista imaju smisla a vi se utrkujete u daljnim porukama,
umesto da mi pomognete i predložite modus objavljivanja takvih poruka koje nesmeju nikako zadirati u suštinu i sadfržaj plaćenih
oglašavanja na ovom forumu.
Njih vrlo poštujem i nadalje ovde neće biti nižta više za džabe što ima prizvuk reklamiranja radi zarade.

Dakle, najskorije ću objaviti šta se može pisati u takvim porukama poput mojih radova koji se implementiraju na ovaj sajt.

Prijateljski i kolegijalni pozdrav svima

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #51 poslato: Maj 02, 2017, 08:10:16 »
Uvaženi članovi foruma,
Nikada nisam ni pomislio da ovde ne trebaju teme poput pčelarevih radova i sl.
Pa onda ne vidim svrhu postojanja ovog foruma, ali pošto je politika foruma  dobila novu dimenziju,
a zbog vrlo opravdanih razloga, razmišljao sam i od danas mogu ponovo ići takve teme ali u njima nesme biti
ni najmanji prizvuk reklamiranja za prodaju!
Imamo svi mobilne ili fiksne telefone i PP pa se onda dopisujte, preporučujte i predlažite, prodajte i radite šta vam je volja ali
na forumu, osim plaćenih oglasa, neće biti omogućeno drugačije pisanje!

Dakle,
u takvim tremama ne može da se piše javno:
- nikakva cena materijala
- ukupna vrednost izrađene opreme
- konkretan izvor nabavke materijala
- bilo kakva ponuda za tržište


Eto to su minimalni uslovi koji, nadam se nikome ne smetaju!

Aleksandre,
Lako ću vratiti tvoje teme ali mi treba nekoliko dana da ih očistim od cena i sl.
Za sada (nema mi Blagoja Koneskog - opravdano odsutan a Dragan jako zauzet privatnom firmom), nema ko da mi to pomogne!
Tako da će tu trebati puno dana za vraćanje tvoje teme?
Možda bi ti tu nešto mogao predložiti?

Pozdrav Kolege i srećno!

Van mreže Stojanović D. Aleksandar

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Jan 2015
  • Lokacija: Čačak
  • Starost: 42
  • Poruke: 222
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Čačak, Pridvorica 370 mnv
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #52 poslato: Maj 06, 2017, 22:06:59 »
Slazem se sa predlozima i postovacu pravila naravno,evo ako ja kako mogu pomoci i obrisati sve te poruke a da ostavim slike i ostale komentare,javljam se odmah da odradim to.

Van mreže Stojanovic Živoslav

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Palić-Subotica
  • Starost: 73
  • Poruke: 2295
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Palić, 111 m/nv
  • Tip košnice: LR i AŽ Namjesnik
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #53 poslato: Jun 14, 2021, 09:17:05 »
Poštovane kolege/ce,
zbog poodmaklih godina i gubitka glavne pomoći, sina od 43 godine,
nudim na prodaju kontejner sa 56 LR košnica.
Cena je povoljna samo, 7.600 evra
Struktura cene: - 56 košnica s pčelama x 100 evra/koš = 5.600 evra,
- kontejner 2.000 evra.
Ukupno 7.600 evra
Kontejner se trenutno nalazi na periferiji Palića prema mađarskoj granici.
Prolećni med nije vrcan, a ima ga u jačim zajednicama.
Potencijalni kupci, javite se ovde ili na telefon br. 063510598
Na slici možete videti jednu plastičnu bocu od kisele vode "Vrnjci".
Potencijalni kupac ako pogodi zašto je ona tu dobija popust 5%.
« Poslednja izmena: Jun 14, 2021, 09:23:46 od strane Stojanovic Živoslav »
Svaki pčelar ima više buba u glavi nego li u košnici. :)

Van mreže Lazić Dušan

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Mar 2013
  • Lokacija: Vojka, Srem
  • Starost: 71
  • Poruke: 740
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Srem, Vojka 95m
  • Tip košnice: RV(BN)
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #54 poslato: Jun 14, 2021, 09:44:32 »
Nisam kupac. (prelep kontejner!)
Ja bih samo da pogađam...ovo za flašu "vrnjci"...?
Ako se važi? ;)

Van mreže Stojanovic Živoslav

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Palić-Subotica
  • Starost: 73
  • Poruke: 2295
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Palić, 111 m/nv
  • Tip košnice: LR i AŽ Namjesnik
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #55 poslato: Jun 14, 2021, 10:37:36 »
Ako nisi kupac, bolje ne pogađaj!  ;)
Verujem ti da znaš odgovor.
Svaki pčelar ima više buba u glavi nego li u košnici. :)

Van mreže Stojanovic Živoslav

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Palić-Subotica
  • Starost: 73
  • Poruke: 2295
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Palić, 111 m/nv
  • Tip košnice: LR i AŽ Namjesnik
Odg: Informacije o berzi, predlozi, sugestije...
« Odgovor #56 poslato: Jun 14, 2021, 10:40:41 »
Ovako je taj moj kontejner izgledao na semenskom suncokretu 2016. godine negde u okolini Odžaka.
Svaki pčelar ima više buba u glavi nego li u košnici. :)