Autor Tema: Kod Vlada Šebeka u Bijelom Polju  (Pročitano 1987 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Kod Vlada Šebeka u Bijelom Polju
« poslato: Septembar 07, 2016, 08:15:34 »
U povratku sa mora bio sam veoma lepo dočekan u Podgorici gde sam počašćen kuvanom jagnjetinom na kajmaku od strane Mirka Šćepanovića, predsednika Podgoričkih pčelara!
U restoranu Lovac na Zlatici, vreme je letelo a razgovoru nikada kraja!
Naravno, najveći deo je oko pčela što je za nas i normalno.
Hvala mom dragom prijatelju Mirku na dočeku.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Međutim, na poziv Vlada Šebeka, predsednika Bijelopljskih pčelara, svratio sam u njegov dom i baš se obradovao!
Ovo nije prvi put da sam kod Vlada ali sada sam imao priliku da propratim pripreme za invertovanje šećera, koje radimo
sa istim enzimima i u punoj zajedničkoj koordinaciji.

Vlado je jako dobar domaćin, odličan kolega sa velikom kućom, dvorištem i pomoćnim objektima.
Pčelinjak je pokraj kuće i rekao bih da su to ogromne prednosti za sve intervencije koje slede kod radova za prezimljavanje.

Vreme je brzo proteklo a ja sam morao nazad na Zlatar!

Veliko hvala Vladu na lepom dočeku uz domaće proizvode (pršuta, sir...) i lepu rakiju koju sam samo probao!
Umalo da zaboravim i pri odlasku na more Vlado me u obližnjem restoranu sačekao i počastio kafom i osveženjem.

Evo nekoliko sličica

 

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Kod Vlada Šebeka u Bijelom Polju
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2016, 08:17:03 »
Evo sličica pčelinjaka i doma Šebeka.

Pozdrav Kolegama

Van mreže Miladinović Vladimir

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Nov 2013
  • Lokacija: Podgirica i Bijelo Polje
  • Starost: 47
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Selo Potoci -Bijelo Polje 720 m i selo Strasevina Danilovgrad 50 m.
  • Tip košnice: DB-10
Odg: Kod Vlada Šebeka u Bijelom Polju
« Odgovor #2 poslato: Septembar 07, 2016, 20:53:53 »
Žao mi je što nijeasm vidio na vrijeme poziv od tebe prijatelju Đoko, pa da malo budeš i moj gost.
Toga dana kada si me zvao, bio sam čitav dan kod pčela na planini i radio sam tretiranje društava sa mravljom kisjeloinom a nešto sam i te večeri vratio u bazni pčelinjak u selo Potoci.
Za našeg predsjednika mogu samo reći, blago nama što ga imamo i što postoje takvi ljudi koji puno svoga vremena a bogami i novca troše da bi naše udruženje bilo što jače a članovi u njemu što bolje edukovani i opremljeni.
Vlado a i ovaj forum su ponajviše krivi što ja u ovu zimu ulazim sa cifrom od preko 40 društava a juče je činimi se bila 2013 godina kada sam nabavio prva tri roja.
Tako da će morati malo invertovati i za nas članove ako misli da nam ove godine društva ne pocrkaju od gladi.  :)
Veliki pozdrav.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Kod Vlada Šebeka u Bijelom Polju
« Odgovor #3 poslato: Novembar 19, 2017, 23:13:48 »
Dana 30.07.2017. u povratku sa predavanja u Veruši - Kolašin, svratio sam kod mog dragog kolege i prijatelja Vlada Šebeka, predsednika pčelara Bijelog Polja!
Svaki naš susret je bio prijateljski a meni je ovo bilo peta poseta njegovom domu i pčelinjuaku.
Tog dana sam snimio jedan vrlo interesantan materijal koji govori o ponašanju pčela kod tretmana mravljom kiselinom!
Vlado u potrebljava samo MK i ništa drugo i nema gubitaka pčela zbog varoe!
Uostalom pogledajte i poslušajte?
Evo uvaženom članstvu da pogleda i komentariše moj video zapis?



Pozdrav Vladu i kolegama