Autor Tema: Skoplje DP Matica  (Pročitano 5585 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Skoplje DP Matica
« poslato: Novembar 26, 2015, 08:44:44 »
Naš dragi kolega, naš član foruma i vrhunski majstor praktičar u pčelarstvu Marjan Petrovski, pre dva dana održao je svoje prvo javno predavanje (vatreno krštenje), pred pčelarima udruženja "Matica" u Skoplju.
Predsednik Društva Jane Markov i kolege su prepoznali Marjanovo znanje i organizovali ga.
Na sreću Marjan je "probio led" u online predavanju na našem forumu pa otuda naš forum nosi malko zasluga za njegovo unapređenje!
Naravno šalim se ali istina je velika da je Makedonija dobila novog predavača koji sme stati na crtu svakom kolegi kada je pčelarenje u pitanju.

Takođe veliku zaslugu za ovo Marjanovo predavanje nosi i naš uvaženi urednik drag kolega i prijatelj Blagoja Koneski, koga od srca ovim putem pozdravljam i želim dobro zdravlje.

Marjane, ljudino želim ti svaku sreću i bilistav horizont na tvom predavačkom putu.
Duboko verujem (a potrudiću se), da ćeš doći i kod nas u Srbiju da održiš predavanja a poseban razlog je što si i naš zet!

p.s.
Ovo objavujem ovde iako nisam dobio dozvolu od Marjana?




Van mreže Petrovski Marjan

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Okt 2011
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 58
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Skoplje , selidbeno pcelarenje, razvoj na 250 m nadm, visine
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2015, 15:03:58 »
Od sve srca Hvala Profesore Zecevicu sto ste poceli ovu temu , Vi imate ovde veliku zaslugu, imao sam Vasu podrsku , Vi ste mi dali samopouzdanje da mogu to odraditi.....

.....zahvaljujem se i Coveku koji  sedi do mene.........
                                                                               
.........Konevski Blagoja , moja tehnicka podrska i nista ne bih uradio bez Blagoja , prezentaciju PowerPoint izradio perfektno, zahvaljujem se Kolega Blagoja .......

..... prisutnost u sali.....
                                     

pozdrav Drage Kolege......









Van mreže Kostadinović Rade

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Kragujevac
  • Starost: 67
  • Poruke: 3722
  • Pol: Muškarac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Godačica-Obronci Gledićkih planina 315 m-nv, sam.pč. staž 35 god.
  • Tip košnice: DB-12 90 kom, Kongresovka 10 kom, DB-10 10kom.
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2015, 15:38:23 »
Bogami kolega Marjane, ti me ovim tvojim postom podseti da su upravo prof Djoko i dip ecc Miljko pre 3,5 godine i mene
ubedili da se oprobam kao predavač iz oblasti pčelarstva... i tako stigoh do 94 održana predavanja u zemlji i okruženju. A
tek počinje novi ciklus predavanja.

U početku beše  treme i kod mene... sećam se dolazi ekskurzija pčelara kod Jevtića, ja uveče umoran zaspao pre 22h ali se posle manje od 2 sata spavanja probudio i više nema spavanja samo razmišljam o predavanju ujutru. A tek Jevtić koliko je brinuo kako će gosti da budu zadovoljni sa posetom, pa nije ni spavao te noći ni minut. Sada kada se toga setimo blago se smejemo,  ali više od treme ni traga.
A i jedan na daleko poznati predavač i profesionalni pčelar kaže kada je držao prvo predavanje noge mu se ukočile pa nije
 mogao ni da korakne pred pčelarima.

Sve su to neke slatke muke koje se veoma brzo prevazidju, ali obaveza predavača je stalna priprema jer nijedno predavanje
nikada nije isto... svako sledeće je kompletnije i bolje.

Ni u kom slučaju poštovani prijatelju Marjane nije mi ni na kraj pameti da te plašim, ali pošto vladaš kompletno materijom
siguran sam da ćeš na najbolji način ovo prevazići.

A o poznavanju računara kolege Koneskog i njegovoj fobiji prema njima još od Spektruma i Galaksije, do najsavremenijih
računara svima je dobro poznato, a posebno što to sve nesebično deli i pomaže svim kolegama.

Još jednom od srca čestitam ti Marjane ulazak u krug predavača na dobrobit pčelara i pčelarstva.
“Уметност живљења је када човек нађе склад између жеља и могућности“ – била је мисао и мото живота проф. др Десимира Деска Јевтића. Част ми је била дуго познавати Деска.

Van mreže Makuljević Predrag

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Nov 2013
  • Lokacija: Voluja,Kuceva
  • Starost: 50
  • Poruke: 195
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kučevo, s. Voluja .
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #3 poslato: Novembar 26, 2015, 17:31:42 »
Svaka čast Marjane.
Ovom prilikom bi ti se zahvalio što deliš svoja znanja i iskustva s nama na forumu.
Volim da slušam pčelare praktičare.

Van mreže Koneski Blagoja

  • Glavni urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 66
  • Poruke: 1677
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: s. Brest, Makedonski Brod, 775 mnv.
  • Tip košnice: LR, DB-12
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #4 poslato: Novembar 26, 2015, 19:23:09 »
Nisam se mogao javiti nakon održanog predavanja od opravdanih razloga (zdravstveni problemi).

Hvala Domaćinu foruma - Prof. Đoka Zečevića šta je otvorio ovu temu. Ovo dokazuje da on veoma dobro prati dešavanja na ovom forumu, a bogami prati i spoljašna dešavanja i aktivnosti članova ovog foruma i ohrabrljuje i podržava ih u tim aktivnostima.

Evo da i ja kažem kojuu reč u vezi predavanja kolege Marjana Petrovskog održano 24.11.2015 godine u sali Privredne komore Makedonije pred pčelarima pčelarskog urduženja "Matica" - Skoplje.

Kao što napisa i Prof. Đoko, ovo je bilo prvo Marjanovo javno predavanje uživo (vatreno krštenje), nakon ono ONLINE predavanje koje je održao zimos, posredstvom ovog foruma.
Predavanje nosilo je naziv: Moj način pčelarenja.
Ustvari ovo je bio njegov celoviti način pčelarenja, od početka pa do kraja pčelarske godine. Dakle, ovo predavanje obuhvatio je i onaj deo koji je održao kao ONLINE predavanje.

I ovog puta (na početku predavanja) kod njega osećala se ona prvična trema, ali kako je predavanje izmicalo ta trema je popustala. Takođe Marjan malo je žurio sa predavanjem (a kako i ne bi, kada prezentacija sadržala je ukupno 110 slajdova, sa mnoštvoo unikatnih fotografija sa njegovog pčelinjaka.
Predavanje sa posebnom pažnjom otslušalo je oko 110-120 pčelara, a na kraju predavanja zasluženo je dobio i gromoglasan aplauz od slušaocima. Nakon ovoga bilo je i nekoliko pitanja i Marjanovih odgovora.
Sve u svemu (po meni) kolega Marjan uspešno je prošao vatreno krštenje. Od sada pa nadalje, želim mu puno uspešnih i praktičnih predavanja u vezi pčelarstva.

Evo i od mene neke slike načinjene od strane našeg kolege Dragana Nikoloskim, takođe člana ovog foruma.
"Samo ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran" - (Albert Ajnštanj)

Van mreže Koneski Blagoja

  • Glavni urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 66
  • Poruke: 1677
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: s. Brest, Makedonski Brod, 775 mnv.
  • Tip košnice: LR, DB-12
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2015, 20:07:27 »
Kada sam pomenuo te unikatne fotografije, postaviću dva seta fotografija o ramu gradjevnjaku.

Prvi set: Otvoreno trutovsko leglo na ramu gradjevnjaku

« Poslednja izmena: Novembar 26, 2015, 21:24:18 od strane Koneski Blagoja »
"Samo ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran" - (Albert Ajnštanj)

Van mreže Mihajlović Verica

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Okt 2011
  • Starost: 59
  • Poruke: 4327
  • Pol: Žena
  • Čuvaj se bijesa strpljivog čovjeka. – Džon Driden
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Doljevac n.v 195m; DB-50kom; pč.staž 20god
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2015, 20:13:54 »
Čestitam ti na uspešnom prezentovanju tvog načina pčelaenja . Od tebe se mogu naučiti mnoge "cake" koje su lako primenljive kod pčela  i olakšavaju pčelarenje . Tvoje predavanje na forumu je bilo odlično , a sada si napunio salu i svi te pažljivo slušaju ....prepoznali su iskustvo praktičnog pčelarenja !
Želim ti  da još mnogo godina deliš iskustvo i znanje sa kolegama koji gaje pčele i unapređuju pčelarstvo .

pozdrav

Van mreže Koneski Blagoja

  • Glavni urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 66
  • Poruke: 1677
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: s. Brest, Makedonski Brod, 775 mnv.
  • Tip košnice: LR, DB-12
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2015, 21:29:20 »
Drugi set slika.

Zatvoreno trutovsko leglo, i varoa na trutovske larve nakon otklapanja sa pčelarse viljuške:

"Samo ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran" - (Albert Ajnštanj)

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2015, 21:45:09 »
Šta da kažem nakon ovih slika i izvešataja Blagojevog!
Mogu samo reći jedno veliko bravo!
Naš forum je malen ali zaista iznedrio je vrsne pčelare pa Bogami i predavače!
Radostan sam zbog toga  a kolegi Marjanu od srca preporučujem da ubuduće podeli teme pa da ima nekoliko tema jer on je kao i ja kada sam počinjao hteo sve odjednom da kaže pčelarima!
To je moja sugestija dobronamerna jer ni ja ne umem baš da se kontrolišem na 45-60 minuta več bih uvek želeo da nešto više kažem slušaocima!

Još jednom bravo moje drage kolege i srećno!

Van mreže Пејчић Владимир

  • Urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Apr 2013
  • Lokacija: Житорађа
  • Starost: 59
  • Poruke: 1118
  • Pol: Muškarac
  • Kada bismo bili kao pcele , bili bismo bolji ljudi
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Доње Црнатово, 400 м
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2015, 22:23:45 »
  Bravo Marjane. Upravo sam na fejsbuku  pogledao tvoje predavanje u Skoplju.Puno slika,koncizno sve lepo povezano.Pogledajte kolege.
  Pozdrav za Marjana.
vlada

Van mreže Kostadinovski Đole

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 71
  • Poruke: 239
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Skopje, Vodno 365 m
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #10 poslato: Novembar 27, 2015, 00:03:21 »
Predavanje koje je odrza kolega Marjan Petrovski  je odusevio sve prisutne kolege kako oni mladi a i starii kolege mislim po pcelarskom stazu i iskustvom imali su sto da nauce, da pogledaju slikovito  a na kraju da postavu pitanja na koja pitanja kolega Marjan je profesionalno odgovorio  a bogami dobio i pofalne reci od vidne pcelare kako je Marjan super napredovao u pcelarstvom
A koleg Blagija odlicno ga pratio sa prezentacijom kolu je odlicno pripemio
Znao sam da Marjan da ke uspesno obaviti ovo njegovo prvo predavanje kod nas a posle ono iskustvo koje je dobio  ovde na forum sa ON LAJN  predavanje
pozdrav za Marjan i samo napred i hrabro druze

Van mreže Pavlov Dragi

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Feb 2013
  • Lokacija: Demir Kapija Makedonija
  • Starost: 67
  • Poruke: 1876
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Demir Kapija, Došnica, 174 mnv
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #11 poslato: Novembar 27, 2015, 06:57:44 »
Cestitke i od mene za naseg Marjana, za upesno prvo predavanje uzivo, sa nadom da je to samo pocetak njegove uspesne predavacke karijere.
Njegovo predavanje ima posebnu vrednost jer se radi o prakticnom predavanju i prezentaciju velikog iskustva steceno kroz poduzeg pcelarskog staza i teoretske nadgradnje.
Velike cestitke i kolegi Blagoju, jer nesebicno pomaze Marjanu, kao i na forumu BPP kao gl. urednik, tako da sada imamo tandem o kojem ce se, nadam se, jos cuti.

Van mreže Rakovac Goran

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Nov 2013
  • Lokacija: Velika Plana, Radovanje
  • Starost: 62
  • Poruke: 792
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Velika Plana, Radovanje 225mnv
  • Tip košnice: РВ - ЕВ
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #12 poslato: Novembar 27, 2015, 10:17:44 »


Честитке и од мене. Редовно пратим Марјанова излагања на овом форуму и из њих сам , надам се, доста тога научио. Након предавачког ватреног крштења све ће убудуће бити лакше и боље. Замолио бих обавештење где се тачно на форуму налази сннак Марјановог предавања јер бих га радо погледао. Поздрав.

Van mreže Koneski Blagoja

  • Glavni urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 66
  • Poruke: 1677
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: s. Brest, Makedonski Brod, 775 mnv.
  • Tip košnice: LR, DB-12
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #13 poslato: Novembar 27, 2015, 10:48:28 »
Kolega Gorane nažalost predavanje nije snimljeno, ali za koji dan odradiću video prezentaciju iz slajdova Power Point prezentacije pa će istu postaviti na forum.
"Samo ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran" - (Albert Ajnštanj)

Van mreže Makuljević Predrag

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Nov 2013
  • Lokacija: Voluja,Kuceva
  • Starost: 50
  • Poruke: 195
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Kučevo, s. Voluja .
Odg: Skoplje DP Matica
« Odgovor #14 poslato: Novembar 27, 2015, 19:26:51 »
Kolega Gorane nažalost predavanje nije snimljeno, ali za koji dan odradiću video prezentaciju iz slajdova Power Point prezentacije pa će istu postaviti na forum.
Ja bih ti bio zahvalan.