Autor Tema: INHALACIJA - spavanje na kosnici  (Pročitano 14955 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pejčić Željko

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Apr 2015
  • Lokacija: Banja Luka
  • Starost: 51
  • Poruke: 296
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gornja Ostružnja, Doboj, 300m
  • Tip košnice: LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #15 poslato: Jul 13, 2019, 22:55:27 »
Rado,
odlično je ovo što si odradio. Ja sam zadnju godinu pravio kućnu pivaru kapaciteta 150 litara piva dnevno. Skuhao par tura piva i popio. Moguće je napraviti i pivo sa medom. Ako preživim tj. ako me ne ubije žena kućica za inhalaciju je moja sledeća investicija. Naravno, to je za kućne potrebe, neću ništa raditi na veliko. Pozz

Van mreže Pavlović Radoslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2015
  • Lokacija: Kamnik-Slovenija
  • Starost: 65
  • Poruke: 555
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gozd nad Kamnikom 830 m/nv
  • Tip košnice: AŽ-NASTAVLJAČE 10S , LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #16 poslato: Jul 14, 2019, 21:41:19 »
Dobar biznis Željko, to je bolje od apiterapije.Kod mene će biti možda isto, komšinice navalile na apiterapiju a pred ovim nisu ni med jele a kamoli da bi se približavale pčelama.Malo šale, a sad ozbiljno mogu napisat da svako od nas može na bilo koji način uredit jedan manji prostor i u njemu uživat.Znam da ćeš ti u tome istrajat i na kraju će biti zadovoljstvo cele porodice.
Pozdrav.

Van mreže Sremčević T Miroslav

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Dec 2014
  • Lokacija: Čačak
  • Starost: 36
  • Poruke: 336
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Čačak-Petnica,400 m.n.v
  • Tip košnice: db 10
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #17 poslato: Jul 14, 2019, 21:59:09 »
Ja bolujem od alergijske astme, pumpicu koristim svaki dan.Nisam znao da miris iz košnice poboljšava stanje! Moraću malo više da se informisem o ovim inhalacijama, zašto ne probati kada već imam pčele. Samo treba napraviti prostoriju za to, a to i nije mali posao

Van mreže Pavlov Dragi

  • Matica
  • ******
  • Član na forumu od: Feb 2013
  • Lokacija: Demir Kapija Makedonija
  • Starost: 67
  • Poruke: 1876
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Demir Kapija, Došnica, 174 mnv
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #18 poslato: Jul 15, 2019, 22:23:15 »
Miroslave, i ja odavno razmišljam o inhalaciji, i za svoje potrebe ne treba veliki posao.
Ja sam to zamislio jednostavno: plastično gibljivo crevo, montiran prednji deo od usisivača koji tačno pasira na otvor za hranilicu (normalno mrežica) i udisuj vazduh iz košnice.

Van mreže Pavlović Radoslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2015
  • Lokacija: Kamnik-Slovenija
  • Starost: 65
  • Poruke: 555
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gozd nad Kamnikom 830 m/nv
  • Tip košnice: AŽ-NASTAVLJAČE 10S , LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #19 poslato: Decembar 25, 2020, 15:00:43 »
Dali ima nešto novo od prošle godine na podrućju Apiterapije.Evo za početak postavljam link  Čebelji raj Noč-Apiturizem.
To je u vlasništvu predsednika Pčelarskog Saveza Slovenije.

http://www.apiturizem.si/cebelji-raj-noc/

Van mreže Cerić Dino

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Zenica
  • Starost: 53
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
    • http://medino.com.ba/
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zenica 533m
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #20 poslato: Decembar 25, 2020, 16:32:55 »
Apitherapia je širok pojam. Ima novosti koliko želiš. Ako pratiš bilo kojeg apiterapeuta možeš puno saznati. Ja sam bio u grupi apiterapeuta pa sam izašao zbog velike količine informacija. Učim još dvije teme pa mi je previše.
I ljude poslušaj i svoje pameti imaj

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #21 poslato: Decembar 25, 2020, 18:21:55 »
Ohohoooo, pa naš jaran Dino je sa nama a ja mislio da nas je napustio!?
E naka si vala izašao baš zbog "velike količine" informacija!
Stavih ovo pod navodnicima jer sam tako razumeo a da li sam subjektivan, ostaje za razmišljanje?
No, odlično Rado nastavi ovu temu jer i kod nas ima već izgrađenih kućica (poput Slovanačkih) koje služe za inhalaciju
ljudi koliko mi se čini onako ODOKATIVNO...iliti da pobliže napišem, pčelar po zanimanju metalostrugar (visoka čast i poštovanje za zanimanje), apiterapeut...inhalator!!!
Gde je tu nauka, gde je tu medicina...?


Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #22 poslato: Decembar 25, 2020, 18:25:25 »
Poštovani Rado,
evo da pomoću google prevodioca postavim pčelarstvo Boštjana i Antona Noča da kolege razumneju i ne muče se oko prevoda!

Prevod sledi:

Pčelarstvo Boštjan i Anton Noč nastavlja plemenitu porodičnu pčelarsku tradiciju nekoliko generacija. Nalazimo se u opštini Žirovnica, nedaleko od rodnog mesta Antona Janše. U 2018. godini nadograđujemo poslovanje, jer smo leti otvorili NOĆ Pčela NIGHT.

Verujemo da će sam ulaz u Pčelinji raj NOĆ izazvati jedinstveni osećaj, jer ćete sa svih strana biti okruženi motivima pčela i pčelarstva. Pored toga, vaša čula će otkriti mirise iz košnica, videćete žive pčele, probati pčelinje proizvode ...

U Bee Paradise NIGHT-u upoznaćete maticu, radilicu, pastrmku, roj pčela, pčelinje proizvode preko fotografija i istovremeno dobiti stručne savete o njihovoj upotrebi. Posebno će biti zanimljive pčele u staklenoj kupoli, gde ćete osetiti stvarni život pčela. Kranjska lavanda pratit će vas svuda, pogled kroz prozor opet će vam pružiti pogled na žive pčele ...

Važan deo našeg „raja“ biće i apiterapijski deo - udisanje aerosola iz košnice. Nudimo mogućnost udisanja lekovitog aerosola direktno iz sobe na posebnom „krevetu za opuštanje“ i na udobnim stolicama.

Ispred pčelinjeg raja NOĆ ima 60 kvadrata bašte medonosnih biljaka. Od aprila do oktobra, košnice su izložene u vrtu ispred „raja“; kao što su kranjič, koš, AŽ košnica, LR košnica, porodica rezervata stirudur. Posebnost je poseta košnici gde pčele med stavljaju direktno u tegle.

Pored svega navedenog, nudimo i poseban program:

- Doček dobrodošlice u Bee Paradise - zdravstveni eliksir NOĆ (za maloletne medene limunade)
- Prezentacija pčelarstva NOĆ
- Prezentacija slovenačkog pčelarstva
- degustacije meda - od 3 do 5 različitih medova
- Medolada degustacija - 3 različita ukusa
- Degustacija polena i meda u jogurtu

Po prethodnom dogovoru, primiće vas i Boštjan Noč, predsednik slovenačke pčelarske asocijacije. Poseta pčelinjem raju Noć traje do 1,5 sata.

Program prilagođavamo po želji. Može da uključuje organizaciju raznih radionica, stručna predavanja Boštjanova noć, animacije ...

Mini švedski sto sa kafom, čajem i drugim pićima takođe će biti dostupan u hotelu Bee Paradise Night.

U Pčelarstvu NOČ nudimo bogat izbor pčelinjih proizvoda i puno suvenira na temu pčela i pčelarstva.

Inače, prikazane slike su vrh i tu nemam komentara!
« Poslednja izmena: Decembar 25, 2020, 18:37:06 od strane Đoko Zečević »

Van mreže Pavlović Radoslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2015
  • Lokacija: Kamnik-Slovenija
  • Starost: 65
  • Poruke: 555
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gozd nad Kamnikom 830 m/nv
  • Tip košnice: AŽ-NASTAVLJAČE 10S , LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #23 poslato: Decembar 25, 2020, 18:53:43 »
Apitherapia je širok pojam. Ima novosti koliko želiš. Ako pratiš bilo kojeg apiterapeuta možeš puno saznati. Ja sam bio u grupi apiterapeuta pa sam izašao zbog velike količine informacija. Učim još dvije teme pa mi je previše.
Znam Dino, ja nemam nekog interesa da idem na šnel kurseve koji nisu baš jeftini.Za mene i moju porodicu imam jedan mali prostor i dve pčelinje zajednice što je sasvim dovoljno.Što se tiče samog učenja na tom području je uvek dobrodošla svaka informacija.Ako gledam kao pčelar to nije jednostavno,ima tu i odgovornosti.Mnogo mi je važnije, da sve što se dobije od pčela koristim i u tom uživam.

Đoko, ja se nisam ni sjetio da bi postavio prevod.Samo sam hteo pokrenut temu, hvala. Ako ste primetili kako je to sređeno, ja nisam još otišao pogledat jer Noć prima organizovane posjete.
Vreme teče brzo i danas je najvažnije izać sa jednom dobrom idejom i pokušat zaradit.Sjetio sam se, pa ću jednom objavit, ako pronađem gde sam pročito ideju o pakovanju zraka iz košnice.To je mlad par iz Slovenije, vjerovatno da su pčelari.

Van mreže Cerić Dino

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Zenica
  • Starost: 53
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
    • http://medino.com.ba/
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zenica 533m
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #24 poslato: Decembar 26, 2020, 08:37:18 »
Veliki pozdrav za mog jarana  Đoku,
moram priznati da si u pravu što se tiče medicine. Neočekivano okreće glavu od pčelarstva. Nažalost, medicina sve više napada pčelarstvo jer mali krug medicinara pokazuje koliko vrijede "jeftini" pčelarski proizvodi. Kada je objavljeno istraživanje da propolis uništava sve viruse pa i koronu farmaceutske tvrtke su se obrušili sa napadima. Iako je to dokazano samo na životinjama niko to ne prihvata. Zato se sad odobrava vakcina kojoj nije završeno istraživanje na životinjama. Koji apsurd.
Samo ću reći da koristite propolis u velikim dozama ako imate koronu. Ako budete prenosili ovo proglasiti će vas budalama kao i mene. Rekovalescenti neka koriste svjež Polen pomiješan sa medom.
Kolega Pavlović, ne treba ti nikakav kurs. Misliš da sam ja naučio na kursevima? Čitaj, ( prevedi googlom) i počni sam. Ne treba velika pamet sada kada je Google prevoditelj tu. Pročitaj sve što nađeš. Nešto i odvadi. Imaj svoje pameti. Niko ne traži da imaš kurs. Tri mjeseca sam bezuspješno pokušavao mm sakupiti. Dok nisam skontao gdje griješim.
Tako je i sa apitherapiom. U njemačkoj je API inhalacija veoma popularna. Čak su i mediji prenosili kako je uspješno.
Veliki pozdrav svima
I ljude poslušaj i svoje pameti imaj

Van mreže Pavlović Radoslav

  • Pčela
  • *****
  • Član na forumu od: Dec 2015
  • Lokacija: Kamnik-Slovenija
  • Starost: 65
  • Poruke: 555
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Gozd nad Kamnikom 830 m/nv
  • Tip košnice: AŽ-NASTAVLJAČE 10S , LR
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #25 poslato: Decembar 26, 2020, 09:58:45 »
Veliki pozdrav za mog jarana  Đoku,

Kolega Pavlović, ne treba ti nikakav kurs. Misliš da sam ja naučio na kursevima? Čitaj, ( prevedi googlom) i počni sam. Ne treba velika pamet sada kada je Google prevoditelj tu. Pročitaj sve što nađeš. Nešto i odvadi. Imaj svoje pameti. Niko ne traži da imaš kurs. Tri mjeseca sam bezuspješno pokušavao mm sakupiti. Dok nisam skontao gdje griješim.
Tako je i sa apitherapiom. U njemačkoj je API inhalacija veoma popularna. Čak su i mediji prenosili kako je uspješno.
Veliki pozdrav svima
Ima sličnosti između nas pčelara,neki se trude i uče,nikad neće kazat da sve znaju.Neko već na početku sve zna, pa onda dođe brzo razočaranje.Što se tiče farmaceutskih lobija,njihov jedini cilj jeste zabrana svega što njima uzima deo njihovog kolača.Pčelari moramo znat kupcu predstavit sve pčelinje proizvode i zašto su korisni.Ako nama nedostaje znanja onda će i dalje kupci u trgovini kupovat razne falsifikate.Pošto je tema Apiterapija evo postavljam i jedan link koji me je pozitivno iznenadio kad sam ga prvi puta video.Žao mi je da je  Dr Verica Milojković preminula, šta da radimo kad je život takav.
Za sve koji niste ovo čitali će biti iznenađenja, da se po prvi puta pojavljuje proizvod sa medom i pčelinjim otrovom koji se uzima oralno pod jezik.Ova mešanica se ne može pravit kod kuće i prodavat.To bi bila katastrofa za nekog ko je alegičan.
Nadam se dobrim komentarima  na ovaj proizvod.

https://drvericamilojkovic-apiterapija.blogspot.com/2020/01/pcelinji-otrov-u-manuka-medu.html

Lep pozdrav


Van mreže Cerić Dino

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Zenica
  • Starost: 53
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
    • http://medino.com.ba/
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zenica 533m
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #26 poslato: Decembar 26, 2020, 12:30:57 »
Svaka čast. Jedan od boljih postova koje sam pročitao. Samo jedan dodatak kolega Pavlović,  kako medicinari znaju da je neko alergičan na lijekove? E pa neznaju. Prodajem propolis a ne znaš podatak da je skoro 30 % ljudi alergično na propolis. Kao i ja. Ali ja koristim propolis bez problema. Prodajem Polen na koji je još veći postotak alergični ( ne znam tačan podatak) .
Krene se sa veoma malim dozama. Radio sam i apipunkturu nekoliko godina veoma uspješno. Imao sam jedan slučaj alergije. Alergija se javlja veoma brzo. Pčelinji otrov sam prvo aplicirao na stopalo i odmah vadio žaoku. Veoma mala doza pčelinjeg otrova je alergiski okidač. Ta mala količina je dovoljna samo da pokaže alergiju ali ne da izazove neku veliku reakciju. Odmah sam dao kalcijem šumeći. Sve se vratilo u roku nekoliko minuta.
I kad dajem penicilin prvo ubrizgao par kapi pa stanem. Pogledam oči pacijenta i ako je sve u redu nastavim. Nisam nikad imao reakciju na penicilin.
Tako isto i sa polenom i propolisom. Uvijek kažem da počnu sa jednom kapljicom propolisa. I da se povećava svaki dan. Na taj način nećete izazvati alergiju. Čak i ako postoji bit će veoma mala.
Mislim da se sve može napraviti ako imate kupca i želite to. Ja sam napravio odličnu kremu sa pčelinjim otrovom ali nisam imao interesanata.
Poz
I ljude poslušaj i svoje pameti imaj

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9081
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #27 poslato: Decembar 26, 2020, 15:51:41 »
Radujem se pisanju ljudi koji znaju i prate upravo ono što je u naslovu ove teme koju je još 1.11.2011. godine
postavio kolega Fehratović.
Raduje me i konstruktivnost komentara koji zavređuju pčelarevu pažnju a naročio onih koji razmišljaju o apiterapiji.
Iskreno, jedna je bila pokojna dr Verica za koju sam imao samo poštovanja, otvorena, iskrena, vredna i nenaduvena!
Na žalost iako je imala more funkcija (što se vidi iz Radovog priloga), nije joj ukazano poštovanje na zvaničnim sajtovima našeg Saveza već kako neko ovde napisa na forumu Saveza kao da je umro neki tamo NN a ne čovek koji je bio Predsednik komisije za apiterapiju Saveza i Predsednik Srpskog Apiterapeutskog Društva!
No, tako to biva u svetu egtolateričnih i ličnih osoba!!!

Moram biti do kraja iskren, Dino svojom porukom tj. komerntarom daje veoma stručno ton ovoj interesantnoj diskusiji.
Ko do sada nije gledao sa oba oka jasno je i uočljivo da postoje alergije i na propolis i na polen, pa preporuke pojedinih
kolega na sajmovima i uopšte u prodaji naročito propolis tinkture, preporučuju 25-30 kapi bez problema!?
Sećam se da sam davno tj. još 2006. godine u Požegi na predavanju čuo od dr Z. Tomljanovića da je maksimalno 8 do najviše 10 kapi dozvoljeno za odraslog čoveka!

Pitam se da li se pčelari plaše za nečiji život, "ofrlje" preporukom 30 kapi na kocku šećera ili koru hleba ili u čaj...?

No, da ne pišem dalje, radujem se da čitam ovako važne i interesantne informacije.

Veliki pozdrav Kolegama a posebno Radu i Dinu!

 

Van mreže Todosić Nikola

  • Larva
  • ***
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Valjevo,Srbija
  • Starost: 71
  • Poruke: 114
  • Pol: Muškarac
    • pcelarbnt
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Dračić, Valjevo 350m
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #28 poslato: Februar 16, 2021, 14:13:28 »
Brvnara-drveni objekat 4x3 m. napravljn na mom pcelinjaku, namenjen za porodicnu apiterapiju.
Naseljavanje kosnica i postavljanje opreme planirano za mart tekuce godine.
Oprema nabavljena od Medikoela za 4-ri kosnice LR.
Za ležanje opredeljene dve kosnice - poloske DB.


Van mreže Cerić Dino

  • Jaje
  • **
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Zenica
  • Starost: 53
  • Poruke: 54
  • Pol: Muškarac
  • I ljude poslušaj i svoje pameti imaj
    • http://medino.com.ba/
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zenica 533m
Odg: INHALACIJA - spavanje na kosnici
« Odgovor #29 poslato: Februar 16, 2021, 14:17:21 »
Pa daj nam sve slike, ovo kao da si slikao kontejner 😂🤣😂🤣😂
I ljude poslušaj i svoje pameti imaj