Autor Tema: SPASOVDAN- Slava pcelara BIjelo Polje  (Pročitano 2489 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Šebek Vlado

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Starost: 67
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Bijelo Polje 500 m
SPASOVDAN- Slava pcelara BIjelo Polje
« poslato: Maj 31, 2014, 11:53:35 »
Odrzana Slava pcelara u Bijelom Polju. Dan suncan sa povremenim oblacima,ali topao i prijatan. U manastiru Svete Trojice kod Bijelog Polja pcelari sedmu godinu organizuju pcelarsku slavu sa svojim pcelarima, gostima i prijateljima, predstavnicima pcelarskih udruzenja iz Crne Gore i okruzenja.
Poslije obilaska manastirskog pcelinjaka i svecanosti u crkvi - osvestenje slavskog kolaca i zita sjeli smo za stolove da se posluzimo. Protojerej Darko Pejic blagoslovio je trpezu, a predsjednik udruzenja Vlado Sebek pozdravio prisutne goste i zahvalio domacinu slave Micu Rovcaninu. Prisutnim se obratio i predsjednik udruzenja iz Berana Velizar Cimbaljevic kao i predsjednik udruzenja iz priboja Savo Mrdak.
Slavlje je nastavljeno uz muziku, tamburase i pozlatog guslara Miletu Pantovica.
« Poslednja izmena: Maj 31, 2014, 16:36:24 od strane admin »

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: SPASOVDAN- Slava pcelara BIjelo Polje
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2016, 08:18:30 »
Slava pčelara Bijelog Polja!
Deveta po redu a po ustaljneom običaju održana je na imanju Manastira Sv. Trojice u Majstorovini kod Bijelog Polja!
Gostiju sa svih strana, a čast Bijelopoljcima ukaza svojim prisustvom i predsednik Saveza pčelarskih organizacija CG g. Radule Miljanić!
Molitve i rezanje kolača obavljeno je u Manastiru a ručak i druženje uz muziku bilo je za čistu desetku!
Naš kolega i član foruma, g. Vlado Šebek, predsednik pčelara kao i uvek odličan domaćin.
Kod svakoga je prišao, zdravio se, slikao i ukazao nezaboravno gostoprimstvo!
Već više puta sam bio ovde na Slavi pa sam nekako postao kao domaći!
Sa kolegom Milomirom Gujaničić (predsednik Divac je bio sprečen da dođe), proveo sam sadržajan dan (Spasovdan), družeći se sa poznatim kolegama B. Polja kao i iz Berana, Mojkovca, Kolašina, Nikšića, Užica, Priboja, Kruševca...

Zahvaljujem se dragom prijatelju Vladu i njegovom domaćinu kolačaru Draganu, kao i svim pčelarima na veoma lepom gostprimstvu i pažnji koju su mi ukazali, kako mjestom za stolom tako i neposrednošću na svakom koraku koja se pamti!
   

Van mreže Šebek Vlado

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Starost: 67
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Bijelo Polje 500 m
Odg: SPASOVDAN- Slava pcelara BIjelo Polje
« Odgovor #2 poslato: Jun 12, 2016, 10:14:24 »
Uvaženi lolege pčelari i čitaoci ovog foruma čiji je domaćin naš poznati i priznati  i urednik i predavač i tekstopisac,  iskreni drug i prijatelj Đoko Zečevic. Sa velikim zadovoljstvom mogu da istaknem da su pčelari Bijelog Polja ponosni na svoje kolega pčelare iz Crne Gore i okruženja , a posebneo kolege iz Zlatiborskog okruga i njihovo prisustvo na našoj pcelarskoj slavi Spasovdan , danu posvećenom pčeli i zajedničkom druženju.
Potrudili smo se da budemo dobri domaćini i sve iskreno prihvatimo kao svoje najbliže, koliko smo u tome uspjeli vi pišite.
Stalo nam je do saradnje sa pčelarima Zlatoborskog okruga sa kojima imamo dobru saradnju , a vjerujem da ćemo imati još bolju i kroz druženja i projekte prekogranične saradnje.
Dogovaramo i bratimljenje sa pčelarskim udruženjem "Zlatarka" iz Nove Varoši , smatram da će se i to u najskorije vrijeme i desiti.
Zelim se i ovom putem zahvaliti svim prisutnim na ovaj svečani dan sa željom da se još mnogo godina družimo i mlađe generacije nastave.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2016, 08:42:26 od strane admin »

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
Odg: SPASOVDAN- Slava pcelara BIjelo Polje
« Odgovor #3 poslato: Jun 11, 2021, 13:47:08 »
Evo da obnovimo sećanja ali i da napišemo najnovije druženje sa Bjelopoljskim pčelarima na Spasovdan 2021. godine.
Naime, juče tj. 10 juna na Spasovdan, kao i svake godine pčelari Bijelog Polja proslavili su krsnu slavu svog Udruženja.
Predsednik Udruženja, naš član foruma Vlado Šebek i njegov domaćin, Hadži Dragiša Jeremić, dočekali su goste i upriličili lepo druženje!
Molitva i lomljenje kolača obavljeno je u Manstiru Majstorovine a svečani ručak uz muziku na starom mestu ispod nadstrešnice.
Na poziv dragog prijatelja Vlada Šebeka iz Nove Varoši bili smo moja malenkost, prof. Predrag Tomašević, predsednik UP Zlatraka i Radojica Drulović.
Slavi su prisustvovali i kolege iz Užica, predsednik Vučetić i Ljujić a i iz Priboja Mrdak i Gole.
Posebno zadovoljstvo je što sam sreo našeg mlađanog člana foruma srednjoškolca i već ozbiljnog pčelara, Vasilija Kneževića iz B. Polja
sa kojim sam se zadržao u srdačnom razgovoru.
Tu je takođe bio i naš član, moj prijatelj Ranko Medojević, predsednik pčelara "Potarje" iz Mojkovca
Ovo druženje će mi ostati u divnom sećanju jer sam bio kod prijatelja koji su grupno autobusom dolazili na moje pčelinjake na Zlatar  a predsednik Vlado u više navrata je bio moj gost.
Domaćin Slave za narednu godinu će biti Lazar Tomović koji mi je poklonio pakovanje letvica OK i nekih eteričnih ulja koje sa Veljkom Đurovićom proizvodi za tretman protiv varoe!
Upravo ću letvgice postaviti ovih dana radi probe na nekoliko košnica?



Van mreže Šebek Vlado

  • Gost
  • *
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Bijelo Polje
  • Starost: 67
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Bijelo Polje 500 m
Odg: SPASOVDAN- Slava pcelara BIjelo Polje
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2021, 21:56:57 »
Hvalati dragi moj Djole na ovom objavljenom tekstu i lijepim rijecima  i govoru tog dana, a nama je veliko zadovoljstvo i cas sto ste bili nasi gosti.Poseban pozdrav za moje odnosno nase prijatelje i kolege pcelare sa Zlatara Priboja i Uzica  sto ste bili sa nama da se druzimo.Srecni smo sto kazete da vam je bijo lijepo,mi se trudimo kao i uvijek da budemo dobri domacini da nasi gosti i   prijatelji budu zadovoljni i da nam uvijek dodjete. Necete mi zamjeriti sto tig dana nisam bio pri boljem raspolozenju zbog vama poznatog razloga.Pozdrav za sve, budite mi zdravi i zivi.