Autor Tema: INSTRUKCIJE KOD OTVARANJA NOVIH TEMA!  (Pročitano 2383 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Đoko Zečević

  • Administrator
  • *****
  • Član na forumu od: Maj 2011
  • Lokacija: Zlatar - Nova Varoš
  • Starost: 76
  • Poruke: 9082
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Zlatar planina (Bakalovina-Komarani) - 1200m
  • Tip košnice: DB 10-to ramne
INSTRUKCIJE KOD OTVARANJA NOVIH TEMA!
« poslato: Februar 04, 2014, 20:13:48 »
Da bi nam forum imao koncepciju redosleda u pisanju poruka u određenim temama, molim članstvo da kod otvaranja novih tema obrati pažnju na to:

- da li ima takva tema koja je već posatvljena
- da li ima srodna tema sa druagčijim naslovom koja obrađuje istu ili sličnu materiju
- da li tema odgovara Kategoriji sajta (plavi naslovi - ima ih 10), koji
  gosta ili novog čitaoca vode na oblasti koje su specifične i obrađuju naslovne forume (roze boje),
  kojih za sada ima 50 i to od: "Predstavljanja članova foruma" do
  foruma "Moje mesto - grad, selo..."

Takođe molim članstvo da kod otvaranja novih tema uvek koristi početno veliko slovo (bez obzira na neka internet pravila), jer ovaj forum vodimo po pravilima Srpskog pisma (latiničnog jezika) uz poštovanje i internet latinice bez naših znakova Š,Ć,Č...

Naravno, podržavamo i poštujemo pisanja na jezicima kolega iz drugih država, koji ne znaju dovoljno pisati na Srpskom jeziku.

S poštovanje i nadom u razumevanje ove poruke,

Srdačan pozdrav svim članovima i gostima,

Domaćin foruma
« Poslednja izmena: Januar 08, 2016, 19:06:41 od strane Koneski Blagoja »

Van mreže Koneski Blagoja

  • Glavni urednik
  • *****
  • Član na forumu od: Feb 2012
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 66
  • Poruke: 1677
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: s. Brest, Makedonski Brod, 775 mnv.
  • Tip košnice: LR, DB-12
Odg: INSTRUKCIJE KOD OTVARANJA NOVIH TEMA!
« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2016, 21:43:24 »
Evo nakon skoro dve godine da obnovim i ovu temu, odnosno da se potsetimo šta je tada napisao naš Domaćin, a sve u vezi toga da naš forum bude što pregledniji i pristupačniji svim članovima.

- Naš Domaćin je zamolio da prilikom otvaranja nove teme, najpre treba pogledati dali ima već
  postavljene takve teme, ili ima srodne teme sa drugačijim naslovom a obrađuje istu ili sličnu materiju.
  Nažalost ima puno dupliranih ili srodnih tema pod različitim nazivima, kako u različite kategorije i
  forume, tako i u okviru jednog te istog foruma.
  Koliko kod sam se trudio, ne mogu da spojim te teme i to ne radi tehničke nemogućnosti, već radi
  gubljenja kontinuitet diskusije i komentare. Ono što sam mogao prespojio sam, ali nažalost ima
  teme koje ne mogu spojiti baš radi već prije rečeno.

- Drugo što je zamolio Domaćin je to, da bar pri otvaranju nove teme uvek treba koristiti početno
  veliko slovo. A ja bih zamolio još i to da u noslovu teme da se ne koriste interpukcijske znakove,
  a sve zbog neprečeno korišćenje blagodeti pretrage. Kako bi neko od kolega znao dali u
  naslov određene teme koristene su ili nesu interpukcijske znakove (i koje) ???

- U preko 90% na ovaj forum koristi se Srpski jezik (latiničnog pisma), pri čemu nikako ne
  osporava i Srpsko ćirilično pismo i pisma na jezicima kolega iz drugih država.
 
  Ja sam se potrudio i izradio uputstvo kako svaki (ko nema i ne ume) na svoj računar da instalira
  podršku za Srpsko latinično pismo, odnosno tastaturu, koje ga postavljam kao prilog u .pdf
  formatu u ovoj poruci.
"Samo ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali mislim da za ovo drugo nisam siguran" - (Albert Ajnštanj)

Van mreže Petrovski Marjan

  • Lutka
  • ****
  • Član na forumu od: Okt 2011
  • Lokacija: Skopje
  • Starost: 58
  • Poruke: 313
  • Pol: Muškarac
  • Lokacija pčelinjaka i nadmorska visina: Skoplje , selidbeno pcelarenje, razvoj na 250 m nadm, visine
Odg: INSTRUKCIJE KOD OTVARANJA NOVIH TEMA!
« Odgovor #2 poslato: Januar 09, 2016, 01:24:42 »

  Nažalost ima puno dupliranih ili srodnih tema pod različitim nazivima, kako u različite kategorije i
  forume, tako i u okviru jednog te istog foruma.
 

Primer .... http://brdsko-planinskopcelarenje.com/forum/index.php?topic=167.0
               http://brdsko-planinskopcelarenje.com/forum/index.php?topic=335.0
               dve iste teme.